Gaziantep Haberi: Gaziantep'te, sendikacılardan açığa alınmalara tepki

Gaziantep'te, sendikacılardan açığa alınmalara tepki

Gaziantep'te, sendikacılardan açığa alınmalara tepki

GAZİANTEP'te, Haber-Sen Basın, Yayın, İletişim ve Posta Emekçileri Sendikası üyeleri, Olağanüstü Hal uygulaması kapsamında çıkarılan kararname ile kamu görevlilerinin açığa alınmasını protesto etti.
Haber-Sen Gaziantep İl Temsilciliği'nde düzenlenen basın toplantısında, sendika üyelerinin Kanun Hükmünde Kararname ile PTT'den açığa alınmasına tepki gösterildi. Haber-Sen üyeleri adına konuşan sendika disiplin üyesi Cengiz Tunç, 15 Temmuz darbe girişimi ardından başlayan açığa alınmalarının sendikalarına da sıçradığını söyledi. 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile açığa alınan Haber-Sen üyelerinin haksızlığa uğradığını savunan Tunç, şunları dedi:
"On binlerce kişinin hiçbir hukuki gerekçe ileri sürülmeden, hukukun en temel ilkeleri yok sayılarak bir anda açığa alınması kabul edilemez. Başta hükümet olmak üzere TBMM'deki siyasi partileri, darbe girişimine karşı yürütülen sürecin siyasi bir cadı avına dönmesinin engellenmesini, herkesin temel hak ve hukukunun korunmasını ve soruşturmaların evrensel hukuk ilkeleri içerisinde kalınarak yürütülmesini sağlamaya çalışıyoruz. OHAL adı altında ülkeye giydirilmek istenen deli gömleğini parçalamak, tek adam diktasına dayalı yeni rejimine karşı durmak, hukukun, adaletin, barışın hakim olduğu, laik, demokratik bir ülkeyi yaratmak için emek, barış ve demokrasi güçlerinin ortak mücadelesi dışında başka bir yol görülmemektedir."

DHA

Loading...