Sözcü Plus Giriş

KAHRAMANMARAŞ'ta, 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen törenle kutlandı.
Atatürk Meydanı'nda düzenlenen törene; Kahramanmaraş Vali Vekili Ömer Adar, Garnizon Komutan Vekili Albay Bayram Ölçücüoğlu, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Yunus Karaman, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Tayfun Özbek, daire müdürleri ile gaziler ve vatandaşlar katıldı. Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan törende saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı okundu. Törende konuşan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Yunus Karaman, gazilerin bir dün değil, her zaman hatırlanması gerektiğini belirterek, her türlü terörü kınadı. Karaman, şöyle dedi:
"Bugün, millet ve vatanı için toprağa düşmüş kanını akıtmış hayatının baharında vatan demiş, bayrak demiş elini kolunu bacağını gözünü ülkesine ve vatanına feda etmiş gazilerimize vefa günüdür ancak vefa borcu bir gün içinde yapılacak kutlamalarla ödenecek borç değildir. Bizler başta PKK, IŞİD ve FETÖ olmak üzere terörün hepsini kınıyor, saldırılarını lanetliyoruz. Gazilerimize ve onların değerli ailelerine sağlık ve mutluluk dilerken, şehitlerimizi de rahmetle anıyorum."
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Tayfun Özbek ise, 19 Eylül Gaziler Günü'nün şeref ve kahramanlık günü olduğunu ifade ederek, "15 Temmuz'da Türk Silahlı Kuvvetleri'nde yuvalanan, millet ve Cumhuriyet düşmanı hainler, darbe teşebbüsünde bulunmuşlardır. Bu darbe teşebbüsü Türk Silahlı Kuvvetlerinin gerçek vatansever askerleri, emniyet teşkilatımız ve asil milletimizin kahraman evlatları tarafından önlenmiştir. 15 Temmuz darbe girişiminde ve diğer terör örgütlerinin kanlı eylemlerinde şehit olan askerlerimiz, polislerimiz ve tüm sivil vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum, onları saygıyla anıyoruz" diye konuştu.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more