İstanbul Haberi: Genç mühendisten acı haber geldi

Genç mühendisten acı haber geldi

Genç mühendisten acı haber geldi

DENETİM  için bulunduğu Rumeli Feneri Balıkçı Barınağı'nda bir balıkçının itmesi sonucu düşerek ağır yaralandığı belirtilen Su Ürünleri Mühendisi Mehmet Özdinar'dan acı haber geldi. Özdinar, 15 gündür tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
Olay iki hafta önce Rumeli Feneri balıkçı barınağında meydana gelmişti. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İstanbul Balıkçılık ve Su Ürünleri biriminde görevli olan Su Ürünleri Mühendisi Mehmet Özdinar ve 2 görevli arkadaşı ile Sarıyer Rumeli Feneri Balıkçı barınağında bulunan balıkçıları denetleye gitti. İddialara göre; bir balıkçı teknesinin yanına giden bakanlık çalışanları kaptan ile görüşmek istediklerini belirtti. Tekne çalışanları kaptanın olmadığı söyledi. 32 yaşındaki Mehmet Özdinar, veri almaları gerektiğini aksi takdirde cezai işlem uygulanacağını söyledi. Bunun üzerine kaptanın oğlu olduğu öğrenilen Kemal U. İle Mehmet Özdinar tartışmaya başladı. Sözlü tartışma sonrasında Kemal U., Özdemir'i itti.

KAS GERİLME HASTALIĞI YÜZÜNDEN KENDİNİ SAVUNAMADI
İtme sonucunda daha önceden 'kas gerilmesi' hastalığı olduğu öğrenilen Mehmet Özdinar beton zemine kafasını yaralandı. Çevredeki balıkçılar ve arkadaşları durumu sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Mehmet Özdinar'ı, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. Hastanede yapılan müdahale sonrası mühendisin kafatası ve çenesinde kırıklar olduğu belirlendi. Yaklaşık 15 gündür komada olan genç mühendis dün akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

 

 

 

 

DHA

Loading...