Sözcü Plus Giriş

Ortaköy Muallim Naci Caddesi üzerindeki bir eğlence merkezinde dün akşam, tartıştığı eski Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan'ı darp eden ve olay yerine gelen polis ekiplerine de mukavemet gösterdiği iddia edilen Onur Özbizerdik gözaltında tutulduğu Asayiş Şube Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Bu sabah Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nın C kapısından içeriye alınan Özbizerdik, habercilerin sorularını yanıtsız bıraktı. Cumhuriyet savcısı, Özbizerdik'i, "kasten yaralama ve görevi yaptırmamak için direnme" suçlarından tutuklanması talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk etti.

TUTUKLANDI…
İstanbul Nöbetçi 9. Sulh Ceza Hakimliği, ifadesinin ardından Özbizerdik'in, "Görevi yaptırmamak için direnme" suçundan tutuklanmasına karar verdi.

"ALKOLLÜYDÜM NE YHAPTIĞIMI BİLMİYORUM"
Gasp Büro Amirliğinde olayla ilgili ifadesi alınan Onur Özbizerdik, "Olay günü aslında alkol almayacaktım. Ancak arkadaşlarımın ısrarıyla alkol aldım. Alkolün etkisiyle ne yaptığımı tam olarak hatırlamıyorum. Adil Serdar Saçan'la herhangi bir problemim yok. Zaten onunla kavga ettiğimi dahi hatırlamıyorum. Onunla kavga ettiğimi ve neler yaptığımı beni gözaltına alan polisler öğrendim" demişti.

 

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more