Sözcü Plus Giriş

İZMİR'in Urla ve Çeşme ilçelerinde hırsızlık olaylarına karışan 3 kişi, polisin şüphelendiğini fark edip kontrol noktasından durmayıp araçla kaçarken yakalandı. Tutuklanan 3 kişinin kullandığı kiralık otomobilin GPS kayıtları, Çeşme'de ve Urla'daki, 11 ayrı hırsızlık olayına karıştıkları adreslerin belirlenmesini sağladı.
Geçen 25 Eylül Pazar günü Urla otoyol gişelerinde denetim yapan polis ekibi, şüphe üzerine 35 UHK 32 plakalı otomobili durdurmak istedi. Ancak uyarıyı dikkate almayan otomobildekiler, kaçmaya başladı. Kovalamaca sonrasında durdurulan otomobildeki Ö.K., H.S. ve E.A. gözaltına alındı.
İlk olarak Çeşme'deki üç evden hırsızlık yaptıkları belirlenen zanlıların, bir aydır kullandıkları kiralık otomobilin GPS kayıtlarından da, yeni hırsızlıkları ortaya çıktı. Gözaltındaki zanlıların Urla'da da çeşitli adreslerdeki 7 tekne motorunu çaldıkları tespit edildi. Hırsızların kullandığı adreslerde de, çaldıkları malzemeler ele geçirildi. Sorgularından sonra adliyeye gönderilen 3 kişi tutuklandı.

DHA