Tunceli Haberi: Güvenlik güçleri PKK'lı teröristlerin Ovacık'a sızmasını önledi

Güvenlik güçleri PKK'lı teröristlerin Ovacık'a sızmasını önledi

Güvenlik güçleri PKK'lı teröristlerin Ovacık'a sızmasını önledi

TUNCELİ'nin Ovacık İlçesi'ne gece yarısı iki ayrı noktadan sızmaya çalışan bir grup terörist ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışma sabah saatlerine kadar sürdü. Valilik, Ovacık'a bağlı 5 köyde sokağa çıkma yasağı ilan etti.
Bugün saat 02.30 sıralarında ilçeye iki ayrı noktada sızmaya çalışan, PKK ve sol örgüt üyesi kalabalık bir terörist grup ile Pulur Mahallesi girişindeki Mavi Köprü civarında sıcak temas sağlandı. Sabah saat 04.00'e kadar devam eden çatışma sonrasında, ilçeye giremeyen teröristler kaçmaya çalıştı. Operasyon sırasında PKK hedefleri de kobra helikopterleriyle ateş altına alındı.
Aynı saatlerde Mavi Köprü'den sonra 2 kilometre uzaklıktaki Övençler Mahallesi yakınlarındaki kayak tesisleri çevresinde de çatışma çıktı. Teröristlerin ilçeye sızmasını güvenlik güçleri önlerken, bölgeye çok sayıda polis ve jandarma özel haraket timleri sevkedildi. Yoğun ateş altına alınan teröristler, ormanlık ve dağlık alana kaçtı.
BİR KEZ DAHA SIZMAK İSTEDİLER
Sabah saatlerinde ilçenin çevresini kontrol altında tutan güvenlik güçleri, Mavi Köprü ile Övençler Mahallesi arasında saat 07.00 sıralarında teröristlerle yeniden sıcak temas kurdu. Burada çıkan çatışmada ilk belirlemelere göre 2 PKK'lı terörist öldürülürken, çatışmanın aralıklarla devam ettiği öğrenildi.
Bölgeye jandarma özel harekat birlikleri sevkedilirken, kaçan teröristlerin yakalanması amacıyla başlatılan geniş kapsamlı operasyon devam ediyor.
VALİLİK, 5 KÖYDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN ETTİ
Tunceli Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, çatışmaların yaşandığı Ovacık İlçesi'ne bağlı 5 köyde sokağa çıkma yasağı ilan ettiği belirtilerek, "Ovacık İlçemiz kırsalında devam eden operasyonlarda vatandaşın can ve mal güvenliğinin temini açısından 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu uyarınca; Ovacık İlçesi Yenisöğüt, Çemberlitaş, Ollubahçe, Yoğunçam ve Aşağıtorunoba köy/mahalleleri ve bağlı mezralarında; 22 Ekim 2016 tarihi saat 09.30’dan itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir" denildi.  
 

DHA

Loading...