Hakkari Haberi: Hakkari'de 200 başıboş sokak köpeği kısırlaştırıldı

Hakkari'de 200 başıboş sokak köpeği kısırlaştırıldı

Hakkari'de 200 başıboş sokak köpeği kısırlaştırıldı

HAKKARİ kent merkezindeki 200 başıboş sokak hayvanı, Bitlis'in Tatvan İlçesinden gelen Hayvan Kısırlaştırma, Aşılama ve Rehabilitasyon ekibi tarafından kısırlaştırıldı.
Vatandaşlardan gelen şikayetlerleri değerlendiren Hakkari Belediyesi, bölgenin tek Mobil Hayvan Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon merkezi olan Bitlis'in Tatvan İlçesinden yardım istedi. Bunun üzerine Tatvan Belediyesi'nden gelen 6 kişilik ekip ve Hakkari Belediyesi ile ortaşlaşa çalışma başlattı. 4 günlük bir çalışma sonunda kent merkezinde ekipler tarafından toplatılan 200 başıboş sokak kopeği, önce iğne ile uyuşturuldu daha sonra  mobil araca taşındıktan sonra ameliyat edilerek kısırlaştırıldı.
Tatvan Belediyesi Veteriner Teknikeri Ömer Atış, Doğu Anadolu'daki birçok ildeki Belediyeye rehabilitasyon anlamında yardımcı olduklarını söyledi. Atış, "Bu hizmetimizi duyan Hakkari Belediyesi bizden yardım istedi. Bizde kapsamlı bir çalışma yaptık. Amacımız, halk ve çevre sağlığını korumak. Çünkü sokaktaki hayvanları kısırlaştırıp, aşılayıp tekrar yerine bırakmak en mantıklısı. Şu ana kadar Hakkari'de 200 köpeği yapılan ameliyatla kısırlaştırdık" dedi.
Hakkari Belediyesi Veteriner Hekimi Faysal Cindioğlu ise kendilerine bu desteği sunan Tatvan Belediye Başkanı ve ekibine teşekkür ettiklerini söyledi. 

DHA

Loading...