Mersin Haberi: Hakkari'deki doktor en iyi uzmanlık tezinde Türkiye birincisi oldu

Hakkari'deki doktor en iyi uzmanlık tezinde Türkiye birincisi oldu

Hakkari'deki doktor en iyi uzmanlık tezinde Türkiye birincisi oldu

ANTALYA'da düzenlenen 26'ncı Ulusal Türk Ortopedi ve Travmotoloji Kongresi'nde  en iyi uzmanlık tezi yarışmasında Hakkari Devlet Hastanesi'nde görev yapan Ortopedi Uzmanı Dr Hüsamettin Şen, Türkiye birinciliği ödülüne layık görüldü.
Hakkari Devlet Hastanesi'nde Başhekim Yardımcılığını yapan Ortopedi Doktoru Hüsamettin Şen, Antalya'da düzenlenen '26'ncı Ulusal Türk Ortopedi  ve Travmatoloji  Kongresi'nde, 'En iyi uzmanlık tezi' yarışmasında Türkiye birincilik ödülüne layık görüldü. Türkiye'nin bir çok ilinden uzman doktorların katıldığı en iyi uzmanlık tezi yarışmasında birinci gelen Ortopedi uzmanı Dr. Şen, birincilik ödülü aldığı için çok mutlu olduğunu söyledi. Şen, şöyle dedi:
"Antalya’da düzenlenen 26'ncı Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi'nde en iyi uzmanlık tezi yarışmasında birincilik ödülü aldım. Çalışmamızın konusu kemik enfeksiyonlarında klasik belirteçlerin dışında yeni, kemiğe spesifik, kullanımı kolay ve ucuz olabilecek bir kemik enfeksiyon belirteci elde etmekti.Bu çalışmamız bilimsel akademik jüri komisyonu tarafından ödüle layık görüldü. Bu ödülü aldığım için çok mutluyum. Bana büyük katkısı olan hocam Prof. Dr. Volkan Öztuna’ya ve Mersin Üniversitesi ortopedi ve travmatoloji bölümünün çok değerli hocalarına teşekkür ediyorum. Ödül töreninde Hakkari Devlet Hastanesi'nden törene katıldığımı beyan edince salonda bir kez daha alkışlanıp tebrik edildim. Hakkari Devlet Hastanesi'ni kongrede en iyi şekilde temsil ettiğimi düşünüyorum. Ayrıca Hakkari Devlet Hastanesi'nde çok değerli ve kaliteli bir doktor ekibiyle çalışmaktayız. Bütün doktorlarımız hem bilgi, hem de donanım açısından son derece iyi yetişmiş doktorlardır ve bu bilgi ve görgülerini Hakkari halkına hizmet etmekte kullanmaktadır. Bildiğiniz üzere hastanemiz içerisinde sağlık bakanlığımızın sunmuş olduğu hizmet sayesinde Hakkari Devlet Hastanesi olarak her türlü modern tıbbi cihazlara, cerrahi aletlere ve her türlü imkana sahibiz ve bu sahip olduklarımız ile biz Hakkari Develet Hastanesi hekimleri olarak şunu deriz ki, bizler Hakkari halkına hizmet etmek için buradayız ve her türlü hizmete seve seve varız."

  

DHA

Loading...