Hatay Haberi: Hatay’ın anavatana katılışının yıldönümünde 77 metrelik künefe

Hatay’ın anavatana katılışının yıldönümünde 77 metrelik künefe

Hatay’ın anavatana katılışının yıldönümünde 77 metrelik künefe

– HATAY’ın anavatana katılışının 77'inci yıldönümü etkinlikleri kapsamında vatandaşlara, büyükşehir belediyesince hazırlanan 77 metrelik künefe ikram edildi.
Hatay’ın anavatana katılışının 77'inci yıldönümü etkinlikleri kapsamında, Antakya Atatürk Caddesi’nde dev künefe hazırlandı. 77 metrelik künefede 700 kilo kadayıf, 400 kilogram künefelik peynir, 750 kilogram şeker, 200 kilogram tereyağı ile 30 kilogram antepfıstığı kullanıldı. Geleneksel hale gelen künefeye Hatay Valisi Ercan Topaca ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş şerbet döktü. Daha sonra Vali Topaca ve Başkan Savaş'ın porsiyonlar halinde kestiği künefe vatandaşlara ikram edildi. 
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, “Bugün Hatay’ın anavatana katılışının 77'inci yıldönümü. Yaklaşık 3 ay önce anavatana katılış kutlamalarına başladık. Kutlamalar kapsamında 510 çocuğumuzu sünnet ettirdik, yarın çiftlerimizin toplu nikahlarını yapacağız. Bu sene şehitlerimizden ve geçtiğimiz Cumartesi günü yaşananlardan dolayı eğlence kısımlarını iptal ettik” dedi.

DHA

Loading...