Kayseri Haberi: Hatice Nine de 'Demokrasi Nöbeti'nde

Hatice Nine de 'Demokrasi Nöbeti'nde

Hatice Nine de 'Demokrasi Nöbeti'nde

KAYSERİ'de, darbe girişiminin önlenmesinin ardından başlatılan 'Demokrasi Nöbeti' sürüyor. Cumhuriyet Meydanı'ndaki nöbete, 86 yaşındaki Hatice Çolak da elinde bayrağıyla katıldı. Yeni evlenen Derya ve Sefer Tüysüz çifti ise alana gelinlik ve damatlıklarıyla geldi.
Cumhuriyet Meydanı'ndaki 'Demokrasi Nöbeti' 6 gündür yoğun katılımla sürüyor. Vali Süleyman Kamçı, Kayseri Milletvekili Sami Dedeoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da dün gece meydanda nöbet tutanlarla bir araya geldi. Protokol üyeleri, elinde bayrağıyla 86 yaşındaki Hatice Çolak ile karşılaştı, bir süre sohbet etti. Yaşananlar nedeniyle günlerdir gözyaşı döktüğünü belirten Hatice Çolak, "Vatanımıza, milletimize, devletimize kurban olurum" ifadelerini kullandı.
Protokol üyeleri, nöbete katılanlar arasında bulunan gelin ve damatla da karşılaştı. Başkan Çelik, düğün gecelerinde nöbet için Cumhuriyet Meydanı'na gelen Derya ve Sefer Tüysüz çiftini kutlayarak, "Doğrusu evlatlarımızın bu denli hassas olması, bu dertle dertlenmeleri bizleri ziyadesiyle memnun ediyor ve gururlandırıyor. Genç çiftimize bir ömür boyu sağlık, huzur ve mutluluk diliyorum" dedi.

DHA

Loading...