Sözcü Plus Giriş

HATTAT Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hattat, termik santral kurulduğunda Amasra'yı santralin sıcak suyu ile ısıtacaklarını söyledi.
Hattat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hattat, basın toplantısı düzenleyerek Bartın'ın Amasra İlçesi'nde 10 yıldır yürüttükleri madencilik faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Amasra Hema Sosyal Tesisleri'ndeki toplantıya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aziz Mimarlar ile Amasra Belediye Başkanı Emin Timur da katıldı. Amasra’daki yatırımlarına 10 yıl önce başladıklarını belirten Mehmet Hattat, şu ana kadar galeri açma çalışmaları için 380 milyon euro harcandığını kaydetti. Hattat, Çevresel Etki Değerlendirme süreci devam eden termik santral kurulduğunda Amasra'yı ısıtacaklarını söyledi. Hattat, şöyle dedi:
"Ben hepinizin huzurunda başkanıma söz veriyorum. Santral kurulduğunda tesisatını İller Bankası yapmak kaydıyla, Amasra Belediyesi’nin katkılarıyla bütün Amasra’nın sıcak suyunu, kalorifer suyunu veya kullanma suyunu vermeye hazırım. Buna söz veriyorum. Ben yöre için ne gerekiyorsa yapmaya hazırım. Başta Tarlaağzı, Gömü ve Kazpınar köylerinin ücretsiz elektrik veya sıcak suları olmak üzere Amasra’nın da sıcak suyunu veya kullanma suyunu vermeye hazırım."
'YATIRIMCININ YANINDAYIZ'
Amasra Belediye Başkanı Emin Timur, termik santralin kurulmaması için oluşturulan Bartın Platformu'ndan, platform yönetimi ile ters düştükleri için ayrıldığını söyleyerek, "Biz her zaman söylediğimiz gibi yatırımcılarımızın yanındayız. Bölgede kömür çıkartılmasına hiçbir zaman karşı çıkmadık. Ama santral konusunda ben seçilmiş bir belediye başkanıyım. Halkımın kararı benim için çok önemlidir. Santral suyu ile Amasra’nın ısıtılması ise teknik bir konu. Bunun için bir şey söylemem mümkün değil" dedi.

DHA