Mersin Haberi: Hayvan hakları savunucusu, Türkiye turunu kazayla sonlandırdı

Hayvan hakları savunucusu, Türkiye turunu kazayla sonlandırdı

Hayvan hakları savunucusu, Türkiye turunu kazayla sonlandırdı

MERSİN'in Erdemli İlçesi'nde oturan ve geçen yıl 'Hayvan katliamlarına dur' demek için Türkiye turuna çıkan hayvan hakları savunucusu Semih İğdigül, turu tamamlayıp döndüğü gün motosikleti ile kaza yaparak yaralandı.
Erdemli İlçesi'nden 14 Temmuz 2015'te yola çıkarak yaklaşık 14 aydır hayvan hakları için Türkiye'yi dolaşan ve öğrencilerle bir araya gelen Semih İğdigül, yönetimindeki 33 VF 635 plakalı motosikleti ile dün sabah turunu tamamlayıp ilçeye geldi. Bir süre evde dinlenen İğdigül, daha sonra tekrar motosikletine binip çok özlediği torununu görmeye giderken Arpaçbahşiş Mahallesi'nden geçen D-400 Karayolu üzerinde önünde giden otomobile çarptı.
Ambulansla Erdemli Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı İğdigül, çıktığı Türkiye turunda yaklaşık 20 barınak ve 200 bin öğrenci ile buluşup hayvan hakları için eğitim verdiğini söyledi. İğdigül, şöyle dedi:
"Turu tamamlayıp Mersin'e geldiğim gün torunumu görmek için motosikletle seyir halinde iken önüme çıkan bir otomobille çarparak kaza yaptım. Sol kolum kırıldı ve ayaklarımda sıyrıklar meydana geldi. 25 bin kilometre yol yaptıktan sonra kaza yapmam çok üzücü. Çok şükür fazla bir şey yok. Ama ne olursa olsun hayvan haklarını savunmaya devam edeceğiz."

DHA

Loading...