Sözcü Plus Giriş

TÜRKİYE'nin ihracat ve istihdamında lokomotif görevini üstlenen, katma değerli ürün ihraç eden sektörlerin başında yer alan hazır giyim sektörü, 'Premiere Vision Paris Fuarı'nda, 15 Temmuz sonrası Türkiye'de işlerin yolunda olduğu ve Türk hazır giyim sektörünün Avrupa'nın en büyük ticari partneri olmaya devam ettiği mesajını verdi.
13- 15 Eylül 2016 tarihlerinde düzenlenen dünyanın en prestijli moda fuarlarından biri olan Premiere Vision Manufacturing Paris Fuarı'na Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği organizasyonunda 14 Türk firması katıldı. Türk hazır giyim sektörü, Avrupalı alıcılarla verimli ikili iş görüşmeleri yapmanın yanında, Avrupalı alıcılarda 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında oluşan kaygıları giderdi.
Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kızılgüneşler, Fransa'nın Türkiye'nin hazır giyim ihracatında dördüncü, Ege Bölgesi'nin ihracatında ise sekizinci büyük pazar olduğunu belirtti. Premiere Vision Manufacturing Paris Fuarı'nı İngiltere, İtalya, Almanya, İspanya, Japonya, Kuzey Kore, ABD ve Çin başta olmak üzere 30 farklı ülkeden profesyonel alıcıların ziyaret ettiğini kaydeden Kızılgüneşler, Türk hazır giyim sektörünün hedef pazarları olan bu ülkelerde yerleşik firmalara Türkiye'nin potansiyelini anlatabilme olanağı bulduklarını kaydetti.
'FRANSA'NIN HAZIR GİYİM İTHALATI 23 MİLYAR DOLAR' 
Fransa'nın hazır giyim ithalatının 23 milyar dolar seviyesinde olduğuna dikkati çeken Kızılgüneşler şunları söyledi:
"2016 yılının Ocak- Ağustos döneminde Türkiye'nin Hazır giyim ve Konfeksiyon ürünleri ihracatı 588 milyon 835 bin dolar oldu. Fransa'ya hazır giyim ve konfeksiyon ihracatımızı yıllık 1 milyar dolara kolaylıkla çıkarabiliriz. Premiere Vision Manufacturing Paris Fuarı, Türk hazır giyim sektörünün koleksiyonlarını müşterilere sunmanın yanında sektörde dünya genelinde yaşanan gelişmeleri de takip olanağı sunuyor." 
KATILAN FİRMALAR
Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği tarafından milli katılım organizasyonu yapılan fuara şu firmalar katıldı:
Akarteks, Akçakaya Group Tekstil A.Ş., Fame Tekstil, Fırattek Tekstil San. ve Tic. Ltd. Şti., Gülsen Tekstil San ve Tic. Ltd. Şti., IYA Tekstil Sanayi ve Ticaret Ltd. Ştd., Kaynak Tekstil Pazarlama, Kreateks Tekstil San.Tic. Ltd. Şti., Modalt Tekstil Konfeksiyon San. Tic. Ltd. Şti., Mosi Tekstil, Orimpex Textiles, Seyfeli Dış Ticaret Ltd. Şti., Version Tekstil A.Ş., Zaroteks Tekstil İnş. Ltd. Şti.

 

 

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more