Sözcü Plus Giriş

Bolu Haberi: HDP İl Başkanı gözaltına alındı, BBP'li davul zurna çaldırdı

HDP İl Başkanı gözaltına alındı, BBP'li davul zurna çaldırdı

Güncellenme: 18:27, 20/10/2016
HDP İl Başkanı gözaltına alındı, BBP'li davul zurna çaldırdı

BOLU'da, HDP İl Başkanı Özgür Günaydın, polis tarafından gözaltına alındı. BBP eski İl Başkanı Mahmut Alan, adliye karşısında davul zurna ile kutlama yaptı.
İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, dün akşam saatlerinde HDP İl Başkanı Özgür Günaydın'ı gözaltına aldı. Günaydın'ın evinde arama yapıldı. Günaydın'ın, TEM ekipleri tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında gözaltına alındığı belirtilirken, soruşturmanın içeriği hakkında bilgi verilmedi.
Günaydın'ın, bugün adliyeye sevk edilmesini bekleyen arkadaşları adliye önünde toplandı. Bu sırada BBP eski İl Başkanı Mahmut Alan ve arkadaşları da adliyenin karşısındaki Anıtpark'ta, davul zurna çaldırdı. Alan ve arkadaşları mehter marşları eşliğinde kutlama yaptı.
Adliye önünde önlem alan polis, gerginlik çıkmaması için Günaydın'ın arkadaşlarını bina önünden uzaklaştırdı. Alan, "PKK’nın siyasi uzantısı, tetikçisi olanlar bu adliyeler önünde devamlı şov yaptılar. Bizim gözümüze baka baka buralarda toplanarak bizlere gösteri yaptılar. Devletimizin yanındayız. Artık sessiz kalmayacağız. PKK’lıların tepelerinde davul çalacağız" diye konuştu.
Mahmut Alan ve arkadaşları, Günaydın'ın adliyeye çıkarılmaması üzerine oradan ayrıldı.

 

DHA