Sözcü Plus Giriş

SAMSUN'da girdikleri evden altın çaldıkları iddia edilen 24 yaşındaki Dilber Y., 21 yaşındaki Saniye P. ve 16 yaşındaki B.Y., polis tarafından apartmanın giriş katındaki güvenlik kamerası görüntülerinden tespit edilerek yakalanıp, gözaltına alındı. Şüphelilerden Saniye P. kucağındaki kız bebeğiyle Emniyet'e getirildi.
Olay dün İlkadım İlçesi Adalet Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre hırsızlık suçundan sabıkaları ve suç kaydı bulunan Dilber Y., Saniye P. ve B.Y., içeride kimsenin bulunmadığı Çiğdem Aykan'ın oturduğu dairenin kapısını sert bir cisimle açıp içeri girdi. Şüpheliler evin yatak odasında bulunan ve piyasa değeri yaklaşık 3 bin lira olan altını çalarak kaçtı. Eve gelen kadın, altınlarının çalındığını fark edince polise ihbarda bulundu. İhbarın ardından olay yerine gelen polis, apartmanın giriş katındaki güvenlik kamerası görüntüerinden 3 şüpheliyi apartmana giriş ve çıkışlarını tespit ederek bugün yakaladı. Şüphelilerin kuyumcuya sattığı 1 alyans yüzük, 1 çift küpe ve 1 çeyrek altın da bulunup sahibine teslim etti.
Gözaltına alınan şüphelilerden Saniye P. kucağındaki kız bebeğiyle Emniyet'e getirilirken, yaşı küçük olan B.Y., Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

DHA