Gaziantep Haberi: Hırsızlık yaptığı işyerinde kimliğini düşürünce yakalandı

Hırsızlık yaptığı işyerinde kimliğini düşürünce yakalandı

Hırsızlık yaptığı işyerinde kimliğini düşürünce yakalandı

GAZİANTEP'te hırsızlık amacıyla girdiği antikacıda fark edilince işyeri sahibi Hanifi Özaslan ile boğuşup kaçan, düşürdüğü montu ve içindeki kimliğini almaya gelen şüpheli, polis tarafından yakalandı. Antikacıda yaşananlar güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.
Olay, geçen Çarşamba günü Şekeroğlu Mahallesi'nde meydana geldi. İsmi açıklanmayan bir kişi, müşteri gibi Hanifi Özaslan'ın antika eşya satışı yaptığı işyerine girerek ürünlere bakındı. Şüpheli, arka bölümde bulunduğu sırada Özaslan'ın masadaki telefonunu alıp kaçmak istedi. Özaslan'ın kendisini fark etmesi üzerine ikili arasında arbede çıktı. Özaslan'ın telefonunu elinden aldığı kişi, bu sırada montunu ve cebindeki kimliğini düşürüp kaçtı. Çevredeki esnafın ihbarıyla olay yerine gelen polisler güvenlik kamerası kayıtlarını incelerken bu sırada şüpheli, düşürdüğü mont ve içindeki kimliğini almak için yeniden antikacıya geldi.
GÜVENLİK KAMERASI KAYDETTİ
Olay anı işyerindeki güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde işyerine gelen şüphelinin işyeri sahibinin masadaki telefonunu aldığı sırada kendisini fark eden Hanifi Özaslan ile tartıştığı, arbede sonucu mont ve içindeki kimliğini düşürüp gittiği ve yeniden geldiği iş yerinde polis tarafından yakalandığı görülüyor. Şüpheli, gözaltına alınarak emniyete götürüldü.
Hırsızın cesaretini şaşkınlıkla karşıladıklarını belirten Hanifi Özaslan, çevrede bulunan dükkanlarda sıklıkla hırsızlık olaylarının meydana geldiğini söyledi. Özaslan, şunları söyledi:
"Bulunduğumuz bölgede hırsızlık olayı çok fazla oluyor. İş yerimin arka bölümünde çalışırken arka tarafta birini gördüm. Ne istiyorsun dedim, para göstererek 'tespih istiyorum' dedi. Hareketlerinden şüphelendim. Müşteri gibi davranmıyordu. Masamda telefonum vardı. Masaya baktım telefon yok, telefonu çaldığını anladım. Hemen tuttum dışarıya doğru çıkardım. O sırada cebinden 3 tane telefon düştü. Dükkanın önünde esnaflar ile polis beklerken, elimden kaçtı, kıyafetleri elimde kaldı. Polis geldi. Kıyafetlerini inceledi. Kimliği çıktı üstünden. Polisler tarafından hemen tanındı. Bir hafta önce şartlı tahliye edilmiş. Polisler gittikten bir süre sonra hırsız tekrar geldi. Cebindeki telefonları ve kimliğini istemek için gelmiş. Polisler köşe başında bekliyordu, hırsız polisleri görmemiş. Dükkana girince polisler tarafından yakalandı. Hırsızın geri gelip kimliğini istemesine şaşırdım. Cesareti beni çok şaşırttı. Umarım devlet gereken cezayı verir."

DHA

Loading...