Kahramanmaraş Haberi: Hisarcıklıoğlu: ATO'ya en kısa sürede kayyum atayacağız (2)

Hisarcıklıoğlu: ATO'ya en kısa sürede kayyum atayacağız (2)

Hisarcıklıoğlu: ATO'ya en kısa sürede kayyum atayacağız (2)

OKUL AÇILIŞINA KATILDI
Türkiye Odalar ve Boralar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Kahramanmaraş'ta TOBB Fen Lisesi ile 200 kişilik öğrenci pansiyonunun açılışına katıldı. Necip Fazıl Mahallesi'nde yaptırılan okulun açılışında konuşan Hisarcıklıoğlu, kendisine bazen "Sen iş adamısın neden eğitime yatırım yapıyorsun" diye soranlar oluğunu anlatarak eğitimin önemli olduğunu kaydetti. Hisarcıklıoğlu, şöyle konuştu:
"Eğitime yatırım yaptığınız zaman siz kazanırsınız, şehriniz kazanır, ülkeniz kazanır. Zenginleşmenin, birlik ve beraberliği tesis etmenin yolu da eğitimden geçiyor. Bizim inancımıza göre 3 kişinin amel defteri kapanmıyor rahmete gittikten sonra. Geride eğer hayırlı bir eser bıraktıysa, hayırlı bir evlat bıraktıysa, hayırlı bir ilim bıraktıysa ölümden sonra da sevap kazanmaya devam ediyor. Öyle bir yatırım ki bu, hem sağlığınızda kar yazıyor hem öldüğünüzde kar yazıyor. Onun için değerli Kahramanmaraşlı kardeşlerime bir Kayserili olarak söylüyorum. Bizim kazanmayı çok iyi biliriz. Hem bu tarafta hem öbür tarafta kazanmak istiyorsanız eğitime yatırım yapın."
Rifat Hisarcıklıoğlu, konuşmasının ardından Vali Vahdettin Özkan, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Uğur Dilipak, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Serdar Zabun, Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Duran Balsuyu ve diğer protokol üyeleriyle birlikte açılışını yaptığı okulu gezip öğrencilerle sohbet etti. Okulun şeref defterini imzalayan Hisarcıklıoğlu, daha sonra Z Kütüphane'de öğrencilere yanında getirdiği eğitim seti hediye etti. Hisarcıklıoğlu, gezdiği sınıfta da bir öğrenciye formasındaki TOBB'un armasının anlamını sordu. Sınıftakilerin hangi takımlı olduğunu da soran Hisarcıklıoğlu, "Fenerbahçeli çokmuş" diyerek öğrencileri alkışladı.
Hisarcıklıoğlu, buradaki temaslarının ardından Adıyaman'a hareket etti.

DHA

Loading...