Antalya Haberi: HÜDAPAR Genel Başkanı: Erken yaşta evlilik toplumun gerçeği

HÜDAPAR Genel Başkanı: Erken yaşta evlilik toplumun gerçeği

HÜDAPAR Genel Başkanı: Erken yaşta evlilik toplumun gerçeği

HÜR Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, küçük yaşta evliliklerin, toplumun meşru gördüğü bir gerçek olduğunu söyledi.
Antalya'da kahvaltılı basın toplantısı düzenleyen Zekeriya Yapıcıoğlu, gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Basın toplantısında erken yaştaki evliliklere ve çocuk istismarı konusuna değinen Yapıcıoğlu, “Erken yaşta evlilik toplumumuzun bir gerçeğidir. Kanun nazarında bu suç olsa mahkemeler o yaşta evlenen kişileri cinsel istismarcı olarak değerlendirip veya ailelerle birlikte onlara ceza verse bile toplumun nazarında, örfünde, kültüründe bu meşru bir şeydir" dedi.
Toplumun tamamen meşru gördüğü bir şeyi, yüz yıllardır devam ettirdiği bir geleneği tepeden inme kanunlarla yasaklayıp bu insanlara 'tecavüzcü' damgası vurmanın hiç kimsenin hakkı olmaması gerektiğini aktaran Yapıcıoğlu, "Elbette çocuklara tecavüz edenlerin, zorla onların bedenlerine göz koyup hayvani heveslerini tatmin aracı olarak görenlerin en sert şekilde cezalandırılması lazım. Hatta bize göre çocuk yaştaki birine tecavüz edenin cezası idamdan başka da olmamalıdır. Ama kanunun öngördüğü yaştan küçüktür diye toplumun tamamen meşru gördüğü bir şekilde evlenenlerin aynı kategoriye konulması kabul edilebilecek bir şey değildir" diye konuştu. Yapıcığoğlu, Ak Parti'nin değişiklik önergesini yeterince anlatamadığını ve geri çektiğini söyledi.
FETÖDEN İHRAÇ EDİLEN HAKİMLERİN KARARLARI GÖZDEN GEÇİRİLSİN
15 Temmuz darbe girişiminden sonra devletin bütün köşe taşlarına sızan FETÖ ile etkin bir şekilde mücadele edebilmek için olağanüstü hal uygulamasına geçildiğini aktaran Yapıcıoğlu, olağanüstü hal ile hükümetin bazı tasarruflarda bulunması üzerine Avrupa Birliği'nin müzakereleri dondurma kararı aldığını, böylece Avrupa Birliği'nin iki yüzlülüğü bırakıp gerçek yüzünü gösterdiğini kaydetti. FETÖ'ye Avrupa Birliği'nin destek verdiğini ileri süren Yapıcıoğlu, FETÖ'yle ilişkili oldukları gerekçesiyle 4 binin üzerinde hakim ve savcının meslekten ihraç edildiğini söyledi. İhraç edilen yargı mensuplarının verdikleri kararların ayıklanıp mağduriyetlerin giderilmesi gerektiğini belirten Yapıcıoğlu, basit çıkarlar ve ihtiraslar yüzünden insanların birbirine düşürüldüğünü aktardı.
DOLAR REZERV PARA OLMAKTAN ÇIKARILSIN
Ortadoğu'da ve dünyanın değişik bölgelerindeki tarih boyunca gerçekleştirilen katliamların yüzde 90'ının Hristiyan Batı tarafından yapıldığını savunan Yapıcıoğlu, “Fakat her nasıl oluyorsa, onlar medeni, barışçı, diğerleri ise barbarlar oluyor" dedi. Yapıcıoğlu, dünyanın başına bela olduğunu iddia ettiği ABD'nin gücünü silahlardan değil, karşılığı olmayan dolardan aldığını söyledi. Diğer ülkelerin kendi milli paralarının karşılığı olarak merkez bankalarında altın veya dolar bulundurduğunu belirten Yapıcıoğlu, doların rezerv para olarak kullanılmasından vazgeçilmesi halinde dünyanın büyük bir beladan kurtulacağını ileri sürdü. Yapıcıoğlu, Türkiye'nin sil baştan yeni bir anayasaya ihtiyacı olduğunu da söyledi. Buna karşılık Ak Parti ile MHP'nin sınırlı bir anayasa üzerinde çalıştığını anlatan Yapıcıoğlu, yapılacak değişikliği ülkenin menfeatine görmeleri halinde destekleyeceklerini kaydetti.

 

DHA

Loading...