Sözcü Plus Giriş

Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA)–MERSİN Devlet Opera ve Balesi (MDOB) sosyal sorumluluk projesi kapsamında huzurevinde verdiği konserde renkli görüntüler yaşandı.
Etkinlik Yardım ve İyilik Vakfı’na ait merkez Toroslar İlçesi’ndeki huzurevinde gerçekleşti. Tarık Aydoğan’ın koordinatörlüğünü yaptığı etkinliğe MDOB orkestrası ve korosu ile solist olarak Erhan Kaya ve Burcu Özdoğan şef Anıl Aydın yönetiminde görev aldı.
Etkinlikte solist Burcu Özdoğan, Erhan Kaya ve koro sanatçıları Türk bestecilerin eserlerini seslendirirken, huzurevinde kalan ud sanatçısı Sevil Seyhan (68) da kendi bestesini çaldı.
HUZUREVİ AŞIKLARI
Bu arada huzurevinde birbirine aşık olan Hayri Tömük ile Emine Sevinç Ünlüler çiftinin yıldönümü için de pasta kesildi. Yaşlı çift mumları birlikte söndürdü ve birbirlerine pasta yedirdi. 
Yardım ve İyilik Vakfı Huzurevi Müdürü Ertan Eren, etkinliği düzenleyenlre teşekkür etti.  Koordinatör Aydoğan da, "Etkinlikte, çeşitli eserleri, koro ve solistler olarak seslendirmeye çalıştık. Yaşlılarımız çok mutlu oldular, büyük bir keyif aldılar. Bugün burada çok güzel bir hikayeye tanık olduk. Biz de bu hikayeye katkıda bulunduysak çok onur ve şeref duyarız" dedi.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more