İstanbul Haberi: İBB Hizmetleri Mobil Uygulamalarda

İBB Hizmetleri Mobil Uygulamalarda

İBB Hizmetleri Mobil Uygulamalarda

İSTANBUL  Büyükşehir Belediyesi  (İBB) belediyecilik hizmetlerini bir adım öteye taşıyarak mobil uygulamalardan da hizmet vermeye başladı. Android ve IOS cihazlarla uyumlu 5 mobil uygulama İstanbulluların hizmetine sunuldu. Vatandaşlar akıllı cihazlarına indirdikleri uygulamalar sayesinde hizmetlerden 7/24 faydalanabiliyorlar.

MOBİL BEYAZ MASA İLE ANLIK ÇÖZÜMLER

Beyaz Masa mobil uygulamasını akıllı cihazlarına indiren vatandaşlar, yer ve zaman kısıtlılığı olmadan istek, şikâyet ve görüşlerini ilgili birimlere iletebilecek, başvurularının durumunu anlık olarak takip edebilecekler. Uygulama sayesinde talep / şikayetlere ve video da eklenebiliyor.

TÜRKİYE'NİN İLK İŞİTME ENGELLİ VİDEO SÖZLÜĞÜ MOBİL İSEM'DE

İSEM mobil uygulama hizmeti sayesinde, İstanbul genelinde bulunan engelli merkezlerine ve bu merkezlerin iletişim bilgilerine çok daha kolay ulaşılıyor. Vatandaşlar, uygulama sayesinde tüm duyuru ve bilgilendirmelere anında erişilebilecek. İSEM Mobil Uygulamayı kullanan vatandaşlar, işaret dili eğitimi almış eğitmenler tarafından hazırlanmış işaret dili sözlüğü ile Türkiye'nin  geniş video sözlüğüne erişebilecekler. İSEM Uygulaması, Apple Store ve Google Play marketlerini kullanılarak indirilebilinir.

MİNİATÜRK DE ARTIK AKILLI CİHAZLARDA

Birçok medeniyetin zengin mimari eserlerinin ‘Mini Maket’ şeklinde sergilendiği ‘MİNİATÜRK’ İstanbul Büyükşehir Belediyesinin geliştirmiş olduğu uygulama ile artık mobil cihazlarda da yer alıyor. Sesli rehberlik sistemi sayesinde mimari eserlerin tarihçesini Türkçe, İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça, Arapça, Farsça, Japonca ve İspanyolca olmak üzere dokuz farklı dilde dinleyebilme imkanı sunuyor.

 İBB SİMULTANE VE KAREKOD DA MOBİL UYGULAMALARDA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından geliştirilen İBB Simultane Uygulaması ile İstanbul genelinde gerçekleştirilen etkinliklerin canlı verilen videoları farklı dillerde izlenebilecek. Canlı yayın esnasında etkinliğe ait görüntüyü kapatıp sadece sesli olarak da dinlemek mümkün olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin vatandaşlara sunmuş olduğu barkod tarayıcı uygulaması olan İBB Karekod da İstanbulluların hizmetinde. Karekod Uygulaması İstanbul'daki tarihi eserler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait çalışma alanları, önemli binalar, metro istasyonları gibi bir çok farklı noktada kullanım imkanı sunuyor. Uygulamayı indiren vatandaşlar, karekodu okutarak bu yapılara ait açıklama ve bilgilendirmelere sahip olabiliyor.

 

 

 

 

DHA

Loading...