Sözcü Plus Giriş

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesiden gelen 8 kişilik heyet, kentin genel durumunu değerlendirmek üzere Hakkari Belediyesine kayyum olarak atanan Vali Yardımcısı Cüneyt Epcim ve Belediye birim amirleri ile değerlendirme toplantısı yaptı.
İstanbul Büyşükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın talimatıyla Hakkari'ye gelen İBB Meclis üyesi ve Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Önder Benzeş başkanlığındaki 8 kişilik Belediye Meclis üyesi ve teknik mühendis heyeti, bugün Hakkari Belediyesi'ni ziyaret etti. İBB Meclis üyesi başkanlığındaki heyet, Hakkari Belediyesine kayyum olarak atanan Vali Yardımcısı Cüneyt Epcim ve Belediye birim amirleri ile Belediye Başkanlığının makamında basına kapalı bir toplantı yaptı. Hakkari'nin genel durumunun değerlendirildiği toplantı ardından açıklama yapan Kayyum Belediye Başkanı Epcim şunları söyledi:
"Başkan sayın Kadir Topbaş'ın Hakkari'ye olan özel ilgisi, desteği devam ediyor. Bu noktada kendileri Önder beyin başkanlığında teknik bir ekibi gelecekteki Hakkari'de yapılacak çalışmalara rehberlik etmeleri noktasında bize yol göstermek, belediyecilik deneyimlerini bizlere aktarma noktasında burada toplanmış bulunuyoruz. Bu toplantılar, Hakkari'deki imar durumundan, fen durumuna çeşitli belediye birimlerimizin durumlarını etüt etme, onların 'larını çekme', gelecekte de bu lardan yola çıkarak yol haritasını belirleme noktasında bize katkıları olacak. Arkadaşlarla bugün bir alan gezmesi yapacağız. Bu alan çalışmasından sonra yapılacak çalışmaların halkımızın hayatını kolaylaştıracak çalışmalara ne şekilde bir yaklaşım sergileyebileceği noktasında arkadaşlarımız bize destek olacaklar. Bu vesileyle başta sayın Başkanımız Kadir Tokbaş olmak üzere gelen heyete teşekkür ediyorum."
İstanbul Büyükşehir Meclis üyesi Önder Benzeş ise, Hakkari için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, "Burada sizlerin işini kolaylaştırmak, yardımcı olmak Hakkari adına elimizden geldiğince yardımcı olacağız" dedi.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more