Son Dakika: İbrahim Kalın: Bir başka kamikaze hareketine karşı atılması gereken adımlar var

İbrahim Kalın: Bir başka kamikaze hareketine karşı atılması gereken adımlar var

İbrahim Kalın: Bir başka kamikaze hareketine karşı atılması gereken adımlar var

CUMHURBAŞKANLIĞI Sözcüsü İbrahim Kalın, 15 Temmuz darbe girişimi ve olası ikinci bir darbe girişimi tartışmalarına ilişkin, "Bir başka darbe girişimi ya da bu darbeyi planlanmış olanların bir başka kamikaze hareketine karşı atılması gereken adımlar vardır. Bunlardan her şey beklenir. Büyük bir darbe yediler. İlk darbeyi 17- 25 Aralık'tan sonra yediler" dedi.
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, CNN Türk canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. İkinci bir darbe girişimi tartışmalarına ilişkin olarak Kalın, şunları söyledi:
"OHAL, günlük hayatı etkilemeyecektir. Biz bir darbe atlattık. Bu belayı def etmek için birtakım ekstra hukuki müeyyideleri uygulamaya sokmak zorundadır. Şu anda böyle olağanüstü bir durum ile karşı karşıyayız. Bir darbe püskürtülmüştür. Darbe sonrası atılması gereken adımlar var. Bir başka darbe girişimi ya da bu darbeyi planlanmış olanların bir başka kamikaze hareketine karşı atılması gereken adımlar vardır. Bunlardan her şey beklenir. Sokakta kendi vatandaşına silah çevirmiş asker üniformalı teröristlerden her şey beklenir. Hele ki Fetullahçı Terör Örgütü'ne mensup bu dinen de ahlaken de zihnen de sapık bu adamlardan her şey beklenir. Açıklamalarında gördünüz. Bu adamlardan her şey beklenir. Büyük bir darbe yediler. İlk darbeyi 17- 25 Aralık'tan sonra yediler. Bunların temizlenmesi için devam eden bir süreç vardı."

DHA

Loading...