Zonguldak Haberi: İçki satışı cinayetinde büfeciye 8 yıl hapis

İçki satışı cinayetinde büfeciye 8 yıl hapis

İçki satışı cinayetinde büfeciye 8 yıl hapis

ZONGULDAK'ta, saat 22.00'den sonra yasak olması nedeniyle içki satmadığı için kendisine tepki gösteren 30 yaşındaki Ertaş Demirdöğer'i tabanca ile öldürmekten yargılanan büfeci 39 yaşındaki Atakan Kurt, cinayeti haksız tahrik altında işlediği gerekçesiyle 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Geçen yıl 8 Nisan'da Asma Mahallesi'nde meydana gelen olayda, büfe işleten Atakan Kurt, içki almak isteyen Ertaş Demirdöğer ve iki kayınbiraderine, saat 22.00’den sonra alkol satışının yasak olduğunu söyleyerek vermedi. 3 kişi buna tepki gösterdi. Çıkan tartışmada Atakan Kurt, ruhsatsız tabancasını çıkarıp rastgele ateş etti. Karnına isabet eden kurşunla yaralanan Ertaş Demirdöğer, hastanede öldü.
Tutuklanan Atakan Kurt, 'kasten adam öldürme' suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı davanın karar duruşmasında hakim karşısına çıktı. Duruşmaya ölen Ertaş Demirdöğer'in yakınları ve avukatlar da katıldı. Atakan Kurt önce havaya, daha sonra yere ateş ettiğini, öldürme kastının olmadığını söyledi. Sanık Kurt, yaşananlardan dolayı pişman ve üzgün olduğunu belirtti.
Mahkeme sanık Atakan Kurt'a, olası kasıt ile haksız tahrik altında suçu işlediği kanaatiyle 8 yıl 4 ay hapis cezası verdi.

 
 

DHA

Loading...