Sözcü Plus Giriş

BİLİŞİM ÜRÜNLERİ DİKKAT ÇEKTİ
İzmir Enternasyonal Fuarı'nın ilk günü renkli görüntülere de sahne oldu. İnovasyon temalı fuarda, bilişim ürünlerinden, yeme içme bölümlerindeki yüzlerce standı gezebilme imkanı bulunan ziyaretçilerin en büyük ilgisi ise, fuarın simgelerinden lunaparktaki oyuncaklar oldu. 
Kapılarını bir kez daha ziyaretçilerine açan fuarın coşkusunda bir eksilme olmadı. Açılış töreninden sonra binlerce ziyaretçi de, stantları gezmek için fuara akın etti. 
Fuarda geçen yılların aksine, bu yıl hazırlıkların daha dikkatli yapıldığı dikkat çekti. Folkart ve Vestel'in sponsorluklarında yapılan fuarda, sanattan eğlenceye, bilişimden, yeme içmeye kadar her ziyaretçinin dikkati çeken, bölümler fuarda yer aldı. Fuara katılan firmaların stantlarını gezen vatandaşlar, yine önemli etkinliklerini izleme imkanını elde etti. Artan terör olaylarından dolayı, bu yıl güvenlik önlemlerin de sıkı tutuldu. Özel timler, fuarın belli bölümlerinde, devriye görevi yaptı. 
YEME İÇME YİNE ZİRVEDE
İzmir Fuarı'nda en fazla stand ise, yine yiyecek ve içecek satışlarının yapıldığı bölümlerde yer aldı. Vatandaşlarda, bu bölümlerde hem kendilerine ikram edilen ürünlerin tadına baktı, hem de beğendiklerinden satın alıp evlerine götürdü. Fuarın bir bölümünde kadınlar gözleme yaptı, diğer bölümünde kilolarca ağırlıktaki dönerlerin satışı yapıldı. 
FUARIN SİMGESİ LUNAPARK
Ziyaretçilerin özellikle de çocukların en çok tercih ettiği alan, fuarın simge alanlarından lunapark oldu. Kalabalığı hiç eksilmeyen lunaparkta, ziyaretçiler çarpışan otomobillerden, dönme dolaba kadar her oyuncağın zevkini yaşadı.
Taylan YILDIRIM / İZMİR (DHA)

DHA