Sözcü Plus Giriş

İNSAN Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Manisa Şubesi, Suriye'nin Cerablus kenti için un kampanyası başlattıklarını duyurdu.
İHH İnsani Yardım Vakfı Manisa Şubesi üyeleri, Şehzadeler'in Hatuniye Camii'nde cuma namazını kıldıktan sonra açıklama yaptı. 'Fırat Kalkanı' operasyonun yapıldığı Cerablus için un kampanyası başlatıldığı duyuruldu, Manisalılardan destek istendi. Açıklamayı yapan Şube Başkanı Necmettin Okumuş, "2011'de Suriye rejiminin baskı ve katliamlarıyla başlayan Suriye krizi, iç savaşında ötesinde artık onlarca ülkenin dahil olduğu büyük bir savaşa dönmüş durumda. Savaş nedeniyle 300 binden fazla insan hayatını kaybetti, binlercesi hapse atıldı, 5 milyonun üzerinde insan da hayatta kalabilmek adına evini yurdunu doğduğu toprakları terk edip başka ülkelere sığındı. Geçtiğimiz hafta Cerablus'a giden Manisa Arama Kurtarma ekibimizin üyelerinden ve peyder pey Cerablus'ta lojistik destek çalışmamıza giden diğer illerimizin ekiplerinden aldığımız bilgiler ve raporlar hiç iç açıcı değil. Cerablus'ta un sıkıntısı baş göstermiş durumda" dedi.
Kampanyanın 20 Ekim'de sona ereceğini belirten Okumuş, "Manisa'nın güzel insanlarını hayra vesile kılmak, bu sessiz yardım çığlığına kayıtsız kalmamak için ve en önemlisi insanlık adına kampanyamıza desteğe bekliyoruz. Yardım edecek olan vatandaşlarımız Şehzadeler ve Yunusemre belediyelerimizin beyaz masalarını arayabilir" diye konuştu.

DHA