İstanbul Haberi: İhlas Holding'ten 'Cahit Paksoy' açıklaması

İhlas Holding'ten 'Cahit Paksoy' açıklaması

İhlas Holding'ten 'Cahit Paksoy' açıklaması

İstanbul,(DHA) İHLAS Holding, İstanbul'da yürütülen FETÖ/PDY operasyonu kapsamında 18 kişiyle birlikte tutuklanan CEO Cahit Paksoy'la ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada tutuklama konusunun İhlas Holding'le ilgili olmadığı, Cahit Paksoy'un holding nezdindeki görevlerinin sonlandırıldığı belirtildi.


İhlas Holding'ten yapılan açıklama özetle şöyle:

“Daha önceki, 17.08.2016 tarihinde, yapılan açıklamada Şirketimizde 18.04.2016 tarihinden bu yana Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapmakta olan Cahit Paksoy'un 2013 yılında çalıştığı Şirket ile ilgili olarak göz altına alındığını, konunun Şirketimiz İhlas Holding ile alakalı olmadığını, Şirketimizin isminin bazı medya organlarında yersiz ve gereksiz yer aldığını kamuoyunun bilgisine sunmuştuk.

Yönetim Kurulumuzun bugün almış olduğu kararla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformuna yaptığı açıklamada, Cahit Paksoy'un Şirketimiz nezdindeki tüm görevlerinin sona erdiği ve yerine yeni görevlendirmeler yapıldığı ifade edilmiştir. Net olarak tekraren ifade etmek istemekteyiz ki, ilgili yasal işlemin Şirketimiz ile uzaktan yakından hiçbir ilgisi olmayıp, Cahit Paksoy'un Şirketimiz nezdindeki görevleri de tamamen sonlandırılmıştır.

Şirketimizin, FETÖ/PDY örgütüne karşı duruşu açıktır. Kamuoyu bilmektedir ki; bu örgütten en büyük zararı İhlas Holding ve Grup Şirketlerimiz görmüştür. Şirketimiz, devletinin yanında ve milletinin emrindedir. Bu nedenle, bir kısım yayınlarda, Cahit Paksoy'un eski dönemdeki bir çalışmasının ve bu sebeple yargılanmasının Şirketimiz ile ilişkilendirilmesi doğru değildir"

DHA

Loading...