Sözcü Plus Giriş

YENİ öğretim yılının  başlaması nedeniyle Kağıthane ilçesinde İMECE İlkokulu'nda düzenlenen törende, öğrenciler hazırladıkları halk oyunları ve judo gösterilerini sergiledi.

Törene Kağıthane Kaymakamı Hasan Göç ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Çayır ve Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç'ın da  aralarında bulunduğu protokol ile çok sayıda izleyici katıldı. Açılış konuşmalarının ardından minik öğrenciler hazırladıkları gösterileri sergiledi. Tırmanma duvarı ve öğrenciler tarafından yapılan judo gösterileri büyük ilgi gördü.

MİNİK ÖĞRENCİLER BİLGİSAYAR KODLARI YAZACAKLAR

Bu arada,  İmece ilkokulunda bir ilke de imza atıldı. Bu yıl özel bir firma tarafından hazırlanan "Kodlama ve Robotik" atölye, öğrencilerin kullanımına açıldı. Yurt dışında emsal okulların hepsinde bulunduğu belirtilen "Maker eğitim hareketi" kapsamında kurulan atölyede çocuklara yönelik kodlama robotik ve 3 d tasarım etkinlikleri yer alıyor. Elektronik ve bilgisayar mühendisi öğretmenlerin eşliğinde ilkokul 12-3 ve 4. sınıflara yönelik uygulanacak programlarda öğrenciler robotlar yapıp, bunları kendileri bilgisayarda kodlayacaklar. Ayrıca bilgisayar yazılımılarını kullanarak 3 d printerlarda kendi oyuncaklarını üretmeyi öğrenecekler. Atölye ilk günden öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.

 

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more