Sözcü Plus Giriş

KASTAMONU'nun İnebolu İlçesi'nde 78 yaşındaki Mustafa ve 72 yaşındaki Azize Bardakçı çifti, kaçan ineği yakalamak için traktörle peşinden gitti. Kontrolden çıkarak şarampole devrilen traktörün altında kalan Azize Bardakçı yaralı kurtarıldı.
Olay, öğle saatlerinde meydana geldi. Akkonak Köyü'nde Mustafa Bardakçı'ya ait inek, bahçede otlarken ipinden kurtularak yakındaki Yeşilöz Köyü'ne doğru kaçtı. Mustafa Bardakçı, eşi Azize Bardakçı'yı yanına alarak traktörle ineğin peşinden gitti. Yaklaşık 3 kilometre ineği takip eden Mustafa Bardakçı, Yeşilöz Köyü'nde traktörle ineğin önünü kesmek istedi. Bu sırada kontrolden çıkan traktör şarampole devrildi. Sürücü yara almadan kurtulurken eşi Azize Bardakçı traktörün altında kaldı. Köylülerin haber vermesiyle gelen itfaiye, Azize Bardakçı'yı kurtarmak için çalışma başlattı. Yaklaşık 45 dakika süren çalışma sonunda traktör iş makinesi ile kaldırılarak Azize Bardakçı kurtarıldı.
Ağır yaralanan Azize Bardakçı, ilk müdahalesi ardından ambulansla İnebolu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı, daha sonra Kastamonu Dr. Münif İslamoğlu Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Kazayla ilgili soruşturma başlatılırken kaçan inek de köylüler tarafından yakalanarak sahibine teslim edildi.

DHA