Sözcü Plus Giriş

 MERSİN'e gelen İranlı bisikletçi, 62 yaşındaki Hamid Ghazi, sosyal medyada paylaştığı ve hazırladığı yazılarla kent turizmine katkı sağlıyor.
Türkçe, İngilizce ve Arapça dillerinde 'Spor, sigara ve nargileye iyi bir alternatiftir' yazılı pankartıyla Akdeniz'i gezen İranlı bisikletçi Hamid Ghazi Mersin'e ulaştı. İranlı bisikletçi, 5 gün boyunca kentte kalıp sahil ve tarihi mekanları gezdi. Çektiği ve görüntüleri sosyal medyada paylaşan Ghazi, 1.5 ay önce Tahran'dan bisikletiyle yola çıktığını söyledi. Ghazi, şöyle dedi:
 "Türkiye'deki güzel şehirleri geziyorum. İran'da çok turist var. Hepsi Antalya'ya geliyor ama hiç biri Mersin'i tanımıyor. Ben buraya geldim ve güzel şehrinizi, tarihi yerlerinizi dergilere yazıyorum. Televizyonlara görüntüler gönderiyorum turistler görsün, buraya gelsinler diye. Ben istiyorum ki bu güzel şehri, sahilleri, güzel insanları görsün, gezsin. Ben Türkiye'yi çok seviyorum. Buradan Antalya'ya gideceğim ve tüm Akdeniz'i gezeceğim. Yaklaşık 2 ay daha yollardayım."
SPORA DİKKAT ÇEKİYOR
Ghazi, tanıştığı insanlara sigara ve nargilenin zararlarını anlatırken, "Ben sporcuyum, yıllardır spor yapıyorum ve çok sağlıklı bedenim var. Sigara insan için büyük problem. Sigara içmeyen ve spor yapan insanların sağlıklı olduğuna dikkat çekmek istedim. Bu yüzden pankartı her yerde yanıma götürüyor insanların gördüğü yerde açıyorum" diye konuştu.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more