İzmir Haberi: İşadamı Mehmet Baysak'a son görev

İşadamı Mehmet Baysak'a son görev

İşadamı Mehmet Baysak'a son görev

İZMİR'in tanınmış işadamlarından olan ve kalp krizinden hayatını kaybeden Mehmet Baysak, cenaze töreninin ardından toprağa verildi. Mehmet Baysak'ın acılı ailesini, çok sayıda işadamı ile sevenleri yalnız bırakmadı.
Ege Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, Terbay İnşaat Mimarlık Mühendislik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olan 67 yaşındaki Mehmet Baysak, kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. İnşaat yüksek mühendisi Mehmet Baysak, 42 yıllık iş hayatında yurt dışında ve yurt içinde pek çok başarılı projeye imza attı. Bosna Hersek fahri konsolosu Kemal Baysak'ın da kardeşi olan Mehmet Baysak için bugün ikindi vakti İlahiyat Fakültesi Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Cami avlusunda taziyeleri kabul eden Baysak ailesini, dostları ve sevenleri yalnız bırakmadı. Sağanak yağmur altında kılınan cenaze namazından sonra Mehmet Baysak, Urla Zeytinalanı Mezarlığı'nda toprağa verildi.
Mehmet Baysak, Ege Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği görevi dışında, İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İşadamları Sağlık ve Eğitim Vakfı kurucuları arasında yer aldı. Ege Bölgesi Sanayi Odası'nda (EBSO) meclis üyesi olarak da görev yapan Baysak, İstanbul Teknik Üniversiteliler Birliği Derneği İzmir Şubesi üyesiydi. Mehmet Baysak evli 2 çocuk babasıydı, 3 torunu vardı.

 

 

DHA

Loading...