İstanbul Haberi: İSO: 15 Temmuz alacakaranlığından yarınlarımız için umut doğdu

İSO: 15 Temmuz alacakaranlığından yarınlarımız için umut doğdu

İSO: 15 Temmuz alacakaranlığından yarınlarımız için umut doğdu

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, yaşanan sorunlara çözümün sadece "hukuk ve demokrasi çerçevesinde" aranılması gerektiğine dikkat çekerek, "15 Temmuz gecesinin alacakaranlığından yarınlar için umut doğdu" dedi.

İSO Meclisi’nin, "Milli İradeye Saygı ve Demokrasi" ana gündemi ile düzenlenen aylık olağan toplantısına Meslek Komitesi üyeleri de katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Bahçıvan, Türkiye’yi onlarca yıl geriye götürecek darbe girişimde bulunanları milletin affetmeyeceğine dikkat çekerek, "Darbe gibi, hukuk ve demokrasi dışı her türlü arayış bizleri ancak kaosa sürükleyecektir. Türkiye’nin kalkınması ve ekonominin gelişmesi için en iyi yol demokrasi yoludur” dedi.
Türkiye’nin çok zorlu ve sancılı bir dönemden geçtiğini belirten Bahçıvan, “Kurt dumanlı havayı sever; dolayısıyla provokasyonlara açık bir süreçteyiz" dedi ve ekledi:
"Böyle bir dönemde atılacak her adım sağduyu ve akıl çerçevesinde olmalıdır. Vatandaşlarımız, kendilerinin ve başkalarının can ve mal güvenliğine zarar verecek davranışlardan sakınarak; provokatif çağrılara ve tahriklere itibar etmemelidir. Öte yandan; devlet kurumlarına ve özellikle de milletimizin göz bebeği olarak kabul edilen Türk Silahlı Kuvvetlerimize duyulan güveni yıpratacak her türlü söz ve davranıştan sakınmalıyız. Çok acı bir olay yaşadık, ama bu olay karşısında vatanımıza duyduğumuz bağlılık kat be kat artarak, birbirimize kenetlenerek tek yürek olmayı bir kere daha başardık. Milletin iradesine ve demokrasiye kast edenlere karşı hangi görüşte olursak olalım, hep birlikte el ele sergilediğimiz birlik, beraberlik ve dayanışma bugün olduğu gibi bundan sonra da mutlaka devam etmelidir."
Kurtuluş Savaşı’nı gerçekleştiren "Gazi Meclis"in, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, millet iradesinin temsil edildiği güzide bir kurum olduğunu vurgulayan Bahçıvan, "TBMM bütün sorunların yegane meşru çözüm yeridir" diye ekledi.
(lı)

DHA

Loading...