Isparta Haberi: Isparta'da açığa alınan polislerin evlerinde arama yapıldı

Isparta'da açığa alınan polislerin evlerinde arama yapıldı

Isparta'da açığa alınan polislerin evlerinde arama yapıldı

İÇİŞLERİ Bakanlığı'nın darbe girişimi sonrasında başlattığı soruşturma kapsamında Isparta'da açığa alınan 60 polisin evinde yapılan aramada 26 tabanca ve 3 av tüfeği ele geçirildi.
15 Temmuz darbe girişiminin ardından yürütülen soruşturma kapsamında Isparta Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 60 polis, İçişleri Bakanlığı tarafından açığa alındı. 6 emniyet müdürü ve 4 emniyet amirinin de aralarında bulunduğu açığa alınan emniyet mensuplarının evlerinde Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan alınan izinle arama yapıldı.
Isparta Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan aramalarda polislerin üzerine kayıtlı silahların dışında 26 tabanca ve 3 av tüfeği ile çok sayıda cep telefonu, SIM kart ve harici kart ele geçirildi.
15 ÖĞRETMEN AÇIKTA
Darbe girişiminin ardından yürütülen soruşturma kapsamında Isparta Milli Eğitim Müdürlüğü'nde görevli aralarında Aktif Eğitim- Sen üyelerinin de bulunduğu 15 öğretmen açığa alındı. Bakanlık kararı doğrultusunda açığa alınan öğretmen sayısının artabileceği belirtildi.

DHA

Loading...