Isparta Haberi: Isparta’da darbe girişimi soruşturmaları

Isparta’da darbe girişimi soruşturmaları

Isparta’da darbe girişimi soruşturmaları

– ISPARTA’da darbe girişimi soruşturması kapsamında vali yardımcısı T.Ö. ile 8 rütbeli asker gözaltına alınırken, 9 hakim ve savcı ile 5 polis memuru tutuklandı.
İçişleri Bakanlığı tarafından darbe girişiminin ardından açığa alınan Isparta Vali Yardımcısı T.Ö., Isparta Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı. Vali Yardımcısı Ö., ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.
8 RÜTBELİ ASKER GÖZALTINDA
Darbe soruşturması kapsamında Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı’nda görevli 8 rütbeli asker gözaltına alındı. Askerler emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
9 HAKİM VE SAVCI TUTUKLANDI
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun darbe girişimi sonrası açığa alınmasına karar verdiği Isparta’daki 9 hakim ve savcı, Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alındı. İşlemlerinin ardından öğle saatlerinde adliyeye sevk edilen hakim ve savcılar çıkarıldıkları mahkemece ‘anayasal düzene karşı işlenen suçlar’ kapsamında tutuklandı.
5 POLİS TUTUKLANDI
Şarkikaraağaç Emniyet Müdürlüğü’ne görevli başpolis M.E. ile polis memurları B.Y. ve K.A., darbe girişimi soruşturması kapsamında açığa alındı. 3 polis haklarında yürütülen soruşturmanın ardından gözaltına alınarak, Şarkikaraağaç Dr. Sadettin Bilgiç Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi. Ardından adliyeye sevk edilen 3 polis tutuklandı. Gelendost İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli komiser M.Ö. ile polis memuru H.Ö. de aynı soruşturma kapsamında tutuklandı. 

DHA

Loading...