Isparta Haberi: Isparta'da darbe girişimi soruşturmasında tutuklamalar sürüyor

Isparta'da darbe girişimi soruşturmasında tutuklamalar sürüyor

Isparta'da darbe girişimi soruşturmasında tutuklamalar sürüyor

ISPARTA'da darbe girişimi soruşturması kapsamında gözaltına alınan 2 yarbay ile Şarkikaraağaç İlçesi'nde 6 öğretmen ve 1 işadamı tutuklandı. Aynı soruşturmada aranan gazeteci ise Yalvaç İlçesi'nde yakalandı.
Isparta Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından düzenlenen operasyonlar kapsamında, Isparta Terörizmle Mücadele Eğitim ve Tatbikat Merkezi Komutanlığı'nda görevli Yarbay Nurhan Baran ile Yarbay Cumhur Keyik'i gözaltına alındı. Polis merkezindeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 2 yarbay 'darbeye iştirak etmek' suçundan tutuklandı.
ŞARKİKARAAĞAÇ'TA TUTUKLANANLAR
Şarkikaraağaç İlçesi'nde de açığa alındıktan sonra önceki gün gözaltına alınan 8 öğretmenden Erdal Yılmaz, İbrahim Büyükcengiz, Selahattin Özkan, Sinan Atılgan, Emrah Akkaya ve Murat Çırak tutuklanırken, 2 öğretmen adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. İlçede faaliyet gösteren işadamı Hidayet Şimşek de dün gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
ARANAN GAZETECİ YALVAÇ'TA YAKALANDI
Darbe girişimi soruşturması kapsamında Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi tarafından aranan gazeteci İsmail Avcı'nın Yalvaç İlçesi'nde olduğu tespit edildi. Diyarbakır Adliyesi'nde memur olarak çalışan eşiyle birlikte eşinin ailesinin bulunduğu Tokmacık Köyü'ne gelen İsmail Avcı'nın yakalanması için İlçe Jandarma Komutanlığı operasyon düzenledi. Operasyon sonucu bulunduğu evde gözaltına alınan İsmail Avcı, sağlık kontrolünün ardından Isparta Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edildi.

 

DHA

Loading...