İstanbul Haberi: İstanbul'da 30 Ekim'de kan bağışı seferberliği

İstanbul'da 30 Ekim'de kan bağışı seferberliği

İstanbul'da 30 Ekim'de kan bağışı seferberliği

İSTANBUL  Valiliği ile Türk Kızılayı İstanbul Şubesi, "29 Ekim – 4 Kasım Kızılay Haftası" kapsamında 30 Ekim'de İstanbul'da 'Vatan Sana Kanım Feda' adıyla kan bağışı kampanyası düzenleyecek. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları ve 15 Temmuz Şehitleri anısına gerçekleşecek olan kampanya nedeniyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Atatürk Havalimanı, Saraçhane Meydanı gibi 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı direnişin gerçekleştiği 9 farklı noktada kan bağışı yapılacak.
İstanbul Valisi Vasip Şahin ve Türk Kızılayı İstanbul Şubesi Başkanı İlhami Yıldırım, 30 Ekim'de düzenlenecek kan bağışı kampanyasıyla ilgili İstanbul Valiliği'nde bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Vasip Şahin, İstanbul Valiliği ve Kızılay ortaklığıyla yapılacak olan kampanyanın özel ve faydalı olacağını söyledi.

"KIZILAY'IN YANINDAYIZ DESTEKÇİSİYİZ"
Valilik olarak her zaman Kızılay'ın yanında ve destekçisi olduklarını kaydeden Şahin, "Ülkemizde kan bağışı noktasında ciddi bir bilinç var. İnsanımız bu konuda çok duyarlı ancak bu duyarlılığı daha da üst noktaya taşımak gerekiyor. Buradan hareketle Kızılayımız güzel bir kampanya başlattı" diye konuştu.

"ÖRNEK BİR PROJE"
30 Ekim'de toplanacak olan kan bağışı miktarıyla İstanbul'a yakışır bir başarı elde edileceğini ifade eden Şahin şunları söyledi:
"İnşallah biz de bağış yapılacak noktalardan birinde kamu kurumlarımızdaki arkadaşlarımız, ilçelerdeki diğer bağışçılarımızla birlikte olacağız. Sadece ülkemiz için değil dünya için de örnek bir proje olacaktır. Asıl amaç, kan stoklarımızın, kan ihtiyacımızın sürekli tazelenmesi ve güncellenmesidir. Herhangi bir şekilde buna ihtiyaç duyacak olan vatandaşlarımıza hiçbir yere başvurmadan temin edilmiş olacaktır."

KAN BAĞIŞI SEFERBERLİĞİ
Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım ise Kızılay Haftası nedeniyle düzenleyecekleri kampanyayla bir seferberlik çağrısında bulunmak istediklerini belirtti. Kampanyanın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları ve 15 Temmuz şehitleri anısına gerçekleşeceği bilgisini veren Yıldırım, İstanbulluları 30 Ekim'de kan bağışlamaya davet etti.

15 TEMMUZ DİRENİŞİNİN GERÇEKLEŞTİĞİ 9 NOKTADA KAN BAĞIŞI YAPILACAK
Öte yandan bağışlar, 15 Temmuz gecesi sokağa çıkan vatandaşların darbecilere karşı direniş gösterdikleri 9 ayrı yerde gerçekleşecek. Bu yerler, "15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Atatürk Havalimanı, Saraçhane Meydanı, Kısıklı Meydanı, Çengelköy Karakolu önü, Taksim Meydanı, Dolmabahçe Başbakanlık Çalışma Ofisi önü, Vatan Caddesi ve Acıbadem Türk Telekom önü olarak açıklandı.

DHA

Loading...