İstanbul Haberi: İstanbul'da Anadolu Adalet Sarayı'nın 21 personeline 'bylock' gözaltısı

İstanbul'da Anadolu Adalet Sarayı'nın 21 personeline 'bylock' gözaltısı

İstanbul'da Anadolu Adalet Sarayı'nın 21 personeline 'bylock' gözaltısı

Ali AKSOYER/İSTANBUL(DHA) FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, Anadolu Adalet Sarayı'nda hakkında gözaltı kararı alınan 22 görevliden 21'i gözaltına alındı. Şüphelilerin örgütün kendi içinde kullandığı "bylock" programını kullandıkları öğrenildi.

21 ADLİYE PERSONELİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI ÇIKTI
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma çerçevesinde, aralarında zabıt katibi ve mübaşirlerin de bulunduğu Anadolu Adalet Sarayında görevli 22 personel hakkında gözaltı kararı alındı. Bu doğrultuda çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü, Cinayet Büro Amirliği ekipleri, hakkında gözaltı kararı bulanan 21 personeli sabah gerçekleştirdikleri operasyonla gözaltına aldı.

ADLİYE BİNASINDA ÇALIŞTIKLARI ODALARDA GÖZALTINA ALINDILAR

Çoğu Anadolu Adliyesi içinde görev yaptıkları odalarda gözaltına alınan şüpheliler sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Şüphelilerin evlerinde arama yapıldığı, cep telefonu ve bilgisisayarlarının inceleme altına alındığı öğrenildi. Şüphelilerin örgütün kendi içinde haberleşmek için kullandığı şifreli mesajlaşma programı "Bylock" kullandıkları öğrenildi.

 

 

DHA

Loading...