Sözcü Plus Giriş

İSTANBUL Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde dün gece meydana gelen terör saldırısında, havalimanında kontrol memuru olarak görev yapan 32 yaşındaki Adem Kurt da yaşamını yitirdi. Adem Kurt'un Bursa'da oturan emekli polis memuru babası Mehmet Kurt, dün gece cenazeyi almak üzere İstanbul’a gitti.
Atatürk Havalimanı'nda 40'tan fazla kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırısının ateşi, Bursa’ya da düştü. 30 yıldan beri Bursa’da yaşayan Erzurum'un Narman İlçesi nüfusuna kayıtlı Nuriye- Mehmet Kurt çiftinin tek çocukları olan ve havalimanında kontrol memuru olarak çalışan Adem Kurt da bu hain saldırıda öldü.
Acı haber emekli polis memuru olan Mehmet Kurt’a dün gece verildi. Adem Kurt , eşi Nuriye Kurt ve 3 kızını alarak İstanbul’a hareket etti.
Geçen yıl Atatürk Havalimanı’nda kontrol memuru olarak göreve başlayan Adem Kurt’un İstanbul’da tuttuğu kiralık evde yaşadığı ve haftalık izinlerinde Bursa’ya geldiği bildirildi.
Adem Kurt’un saldırıda yaşamını yitirmesi, yakınlarını ve akrabalarını üzüntüye boğdu. Kurt Ailesi'nin evinin önünde merkez Yıldırım Belediyesi de taziye çadırı kurdu.
Bekar olan Adem Kurt’un cenazesinin bugün ikindi vakti Bursa Yıldırım'daki Arabayatağı Camii’nde kılınacak namazın ardından Arabayatağı Mezarlığı’nda toprağa verileceği bildirildi.

DHA