Sözcü Plus Giriş

ESENYURT'ta bir mağazaya giren soyguncular, yaklaşık 100 bin lira değerindeki cep telefonlarını alıp kayıplara karıştı. Soygun anı iş yerinin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.
Olay, Esenyurt'ta geçtiğimiz pazar günü saat 05.30 sıralarında meydana geldi. Yüzleri maskeli 5 kişi lüks bir otomobille mağazaya gelip yaklaşık 3 dakika içerisinde 100 bin lira değerindeki 70 cep telefonunu çaldı. Bu anlar da iş yerinin güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.

ELİNDE TABANCAYLA GÖZCÜLÜK YAPTI
Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, soyguncular otomobili mağaza önüne park ediyor. 5 kişinin bulunduğu araçtan yüzleri maskeli 4 şüpheli iniyor ve ellerindeki levyelerle iş yerinin kepenk kilitlerini kırıp açıyor. Soygunculardan 3'ü hızla telefonları çantalara dolduruyor; elinde tabanca bulunan diğer soyguncu mağaza önünde gözcülük yapıyor. Eli silahlı şüpheli bu sırada yolun karşısında yürüyen bir kişiye tabancayı doğrultarak uzaklaşmasını istiyor. Kısa bir süre sonra da şüpheliler mağazadan çıkıp geldikleri araçla kayıplara karışıyor. İhbar üzerine olay yerine gelen polisler iş yerinde inceleme yapıyor.

POLİS ŞÜPHELİLERİ ARIYOR
Olayla ilgili Kıraç Polis Merkezi Amirliği'ne giderek şikayette bulunduklarını belirten mağaza yetkilisi Doğan Kaya, şüphelilerin yakalanamadığını söyledi.

 

 

 

DHA