Kayseri Haberi: Kabe kokulu esanslar hac döneminin gözdesi

Kabe kokulu esanslar hac döneminin gözdesi

Kabe kokulu esanslar hac döneminin gözdesi

– KUTSAL topraklara yapılan anlamlı yolculuğun mutluluğunu sevdikleri ile paylaşarak çoğaltmak isteyen Müslümanlar, hac ve umre ibadeti dönüşü hediye ettikleri ürünlerin başında özel şişelerde hazırlanan kabe kokuları oldu.
Müslümanların hac ve umre ibadetlerinde alışverişlerini gidiş ve dönüş esaslı gerçekleştirdiklerini belirten hac malzemesi satıcı Mustafa Aydoğan, “Kutsal topraklara gidecekler alışverişleri gidiş ve dönüş olmak üzere yapıyor. Giderken ihram, şalvar, cüzdan, ferace gibi elbiselerini alan hacı adayları, dönüşte misafirlerine armağan edecekleri hediyelerin siparişlerini önceden veriyorlar. Hacı adaylarının kutsal yolculuk öncesi harcadığı para 150 TL iken, dönüş sonrası hediyeliklere harcadığı para ise 300 TL’dir. Özel olarak hazırladığımız hediye paketi içerisinde seccade, namaz takkesi, tespih, kalem, esans ve eşarptan bulunuyor. Zemzem ve hurmadan sonra en çok sattığımız ürün ise içerisinde kabe kokusunun yer aldığı özel şişelerde muhafaza edilen esans olmuştur. Tanesi 10 TL’ye satılan kabe kokuları, esans şeklinde olup insanlar boyunlarına ve ellerine sürdüklerinde gün boyu kokuları hissedebilirler” dedi.
Her bütçeye uygun hediyelikleri satışını gerçekleştirdiklerini belirten Aydoğan, “Geçmiş yıllarda hacı adaylarımız zem zem getirirlerdi. Uçaklardaki yük sıkıntısı nedeniyle hacı adaylarımız zemzem alışverişlerini de buradan gerçekleştirmekteler. Şişe fiyatı 2 TL olan zemzem litre şeklinde de satılır” diye konuştu.

FOTOLU

 

DHA

Loading...