Sözcü Plus Giriş

ATATÜRK Havalimanı’nda dün akşam meydana gelen terör saldırısında canlı bombanın karşısına elinde silahıyla çıkan kahraman polis Y.D., ölümle burun buruna gelmesine rağmen teröristi vurarak etkisiz hale getirdi.

SAKLANDI TERÖRİSTİN KARŞISINA ÇIKTI

Onlarca kişiyi ölümden kurtaran kahraman polisi tedavi gördüğü hastanede Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ziyaret etti. Ziyaretiyle ilgili olarak açıklamalarda bulunan Aycı, şunları söyledi:

 “Havalimanında bir sürü isimsiz kahraman vardır. Polisimiz elinde ki silahıyla, uzun namlulu silah ile elini kolunu sallaya sallaya gelen bir adamın karşısına tek tabancı ilke çıkıp, onunla müsademe edecek kadar kendisinde bu cesareti bu sorumluluğu, bu vatan sevgisini, görev sevgisini bilen arkadaşımız. Uzun namlulu silahtan çıkan kurşunlar isabet etmiş. Çatışmada vurulduğunu hissetmemiş önce. Vuruşmaya devam etmiş. Sonra adamı vurup indirterek sonra adamın yanına gidiyor. Tekrar ona sıkmak için. Gittiği yerde adamın fünyesini ve patlatma üzerine olduğu için olay yerinden uzaklaşıp, olay mahalinden uzaklaşmaya çalışıyor. Vurup onu indirmese, insanlara kaçma zamanı tanımasa çok büyük bir zayiat verilebilirdi. Bomba patladıktan sonra sanıyoruz parça menzilli bombalar bunlar, İçinde misket demir parçaları ve bir sürü şeyler.”

İLK ATIŞIMDA İSABET ETTİRDİM

Hastanede tedavi altında olan polis memuru Y.D’nin durumunun iyi olduğunu belirten Aycı, “Konuşabilecek durumda ama alt tarafta yaranın oluşturduğu bir sıkıntı var. Tabii üzerinden 24 saat geçtikten sonra doktorların daha iyi anlayabileceği bir noktaya gelecek. Ben kendisiyle konuştum. Şoku falan atlatmış. O kadar kahraman bir oğlan ki şoku falan atlatmış. "Ben çatışma sırasında, o sıkarak gelirken ben ilk atışımda isabet ettirdim. O sıka sıka gelirken ben vurulmuşum farkında değilim" diyor.

 

 

 

DHA