Sözcü Plus Giriş

KAHRAMANMARAŞ'ta, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren İl Müftüsü 63 yaşındaki Muhammet Gevher'in cenazesi, düzenlenen törenin ardından memleketi Düzce'ye gönderildi.
Gaziler Günü nedeniyle dün düzenlenen törene giderken yolda fenalaşan ve kaldırıldığı hastanede geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Muhammet Gevher için sabah saatlerinde Ulu Cami'de tören düzenlendi. Törene; Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Ak Parti Milletvekili İmran Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Garnizon Komutan Vekili Albay Bayram Ölçücüoğlu, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Timuçin Alper, Adıyaman Müftüsü Ali Öztürkçü, Gaziantep Müftüsü Ahmet Çelik, Hatay Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, din adamları, Gevher'in ailesi ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törene katılanlar, Gevher'in gözyaşı döken oğlu Faruk Gevher'e başsağlığı dileyip taziyelerini iletti.
Gevher'in özgeçmişinin okunmasının ardından konuşan kendisi de emekli müftü olan Ak Parti Milletvekili İmran Kılıç, kentteki Kuran Eğitim Merkezi'ne Muhammet Gevher'in isminin verileceğini belirterek, "Hocamız rabbine yürüdü. Kendisi Kuran adamıydı. İlimizde 5 yıl din, Kuran hizmeti yaptı. Ben de bir dönem kendisiyle çalıştım. Ben onda kardeşliği, dostluğu gördüm. Rabbim kendisine yardımcı olsun. Ailesine sabırlar diliyorum" dedi.
Evli ve 5 çocuk babası Muhammet Gevher'in cenazesi, emekli müftü Ali Maraşlıgil tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından helallik alındıktan sonra toprağa verilmek üzere dualarla memleketi Düzce'ye gönderildi.

DHA