Sözcü Plus Giriş

Ankara Haberi: Kamalak: Ekonomisini Wall Street bankerlerine göre dizayn edenlerin Moody's'ten şikayet etmeye hakkı olamaz

Kamalak: Ekonomisini Wall Street bankerlerine göre dizayn edenlerin Moody's'ten şikayet etmeye hakkı olamaz

Güncellenme: 17:14, 28/09/2016
Kamalak: Ekonomisini Wall Street bankerlerine göre dizayn edenlerin Moody's'ten şikayet etmeye hakkı olamaz

SAADET Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Moody's'in not indirme kararıyla ilgili "Dış politikasını Pentagon'a göre dizayn edenlerin terörden şikayet etmeye hakkı olamayacağı gibi, ekonomisini Wall Street bankerlerine göre dizayn edenlerin de Moody's'ten şikayet etmeye hakkı olamaz" dedi.

"DIŞ POLİTİKASINI PENTAGON'A GÖRE DİZAYN EDENLERİN TERÖRDEN ŞİKAYET ETMEYE HAKKI OLAMAZ"

Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak, haftalık olağan basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Hükümetin ve medyanın ana gündeminde ülkenin önemli ve can alıcı sorunlarının yer almadığını, onun yerine Moody's'in not düşürmesinin yer aldığını savunan Kamalak, "Dış politikasını Pentagon'a göre dizayn edenlerin terörden şikayet etmeye hakkı olamayacağı gibi, ekonomisini Wall Street bankerlerine göre dizayn edenlerin bundan şikayet etmeye hakkı olamaz" ifadelerini kullandı.

"AMAÇ, BÜYÜK İSRAİL DEVLET'İNİ KURMAK DEĞİL Mİ"

Art arda gelen şehit haberlerine değinen Kamalak, toplumu teröre alıştırmaya yönelik bir algı çalışması olduğunu savunarak, "Ama biz teröre alışmayacağız. Bu alçak teröre teslim olmayacağız. Türkiye'nin bir korku imparatorluğuna dönüştürülmesine izin vermeyeceğiz. Aksi halde terörü 'bölünme' takip eder. Ülkemin bölünmesi. Zaten Büyük Ortadoğu Projesi'nin asıl amacı da, bu değil mi Türkiye'yi bölmek, Büyük İsrail Devlet'ini kurmak değil mi" diye konuştu.

"DIŞ BORCU 750 MİLYAR DOLARA ULAŞMIŞ BİR TÜRKİYE VAR"

Türkiye'de iktidar ve bazı medya organlarının eliyle yürütülen bir algı yönetimi olduğunu ileri süren Kamalak, şöyle konuştu: "Ekranlarda, BM salonlarında 'Dünya 5'den Büyüktür' diye meydan okuyan bir lider var. Ama gerçekte ise Büyük Ortadoğu Projesi'nin tıkır tıkır işliyor. Ekranlarda, 'Terörün kökünü kazıyacağız' diyen bir iktidar var, ama gerçekte neredeyse Suriye'ye, Irak'a benzemeye, benzetilmeye başlana bir Türkiye var. Ekranlarda, Merkel'e meydan okuyan, Avrupa Birliği'ne rest çeken bir lider var. Ama gerçekte 72 tavizi gözünü kırpmadan veren, Kıbrıs'ı pazarlık masasına koyuluyor. Ekranda, 'Ekonomimiz sağlam' diye övünen bir iktidar var ama gerçekte ise dış borcu 750 milyar dolara ulaşmış bir Türkiye var"

"HER GÜN ŞEHİT ÜSTÜNE ŞEHİT GELİRKEN 550 MİLLETVEKİLİ NE YAPIYOR"

'Yenikapı ruhu'nun 1,5 ayda buharlaştığını savunan Kamalak, ülkenin kanun hükmünde kararnamelerle yönetildiği değerlendirmesinde de bulunarak, şu ifadeleri kullandı: "Sekiz adet kanun hükmünde kararname çıkarıldı. Devlet yeniden yapılanıyor. Devlet yeniden yapılanırken Büyük Meclis, Gazi meclis nerede Her gün şehit üstüne şehit gelirken 550 milletvekili ne yapıyor Bir kez daha altını çiziyorum. Ülkemizin şu an karşı karşıya bulunduğu en önemli sorun Moody’s'in kredi notu değil, ülkenin bütünlüğü, milletimizin geleceği ve evlatlarımızın can güvenliğidir. Annelerin derdi, bankerlerin ne düşündüğü değil, askere gönderdiği evladının eve dönüp dönemeyeceğidir"

"HİÇBİR IRKIN BİRBİRİNE KARŞI BİR ÜSTÜNLÜĞÜ YOK"

Açıklamalarının ardından basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını da yanıtlayan Saadet Partisi lideri Kamalak, son günlerde bazı medya organlarında gündeme gelen 'Andımız' ile ilgili soru için "Bu millet bir bütündür. Hiçbir ırkın birbirine karşı bir üstünlüğü yoktur. Bizim hemen kendi tarihimize, kendi köklerimize, kendi esaslarımıza ve kendi prensiplerimize dönmek zorundayız" dedi.

"SURİYE BATAKLIĞINA SAPLANILDIĞI İÇİN YABANCILAR BURALARI DİZAYN ETMEK İSTİYOR"

Yabancı devletlerin diplomatik temsilcilerinin son dönemlerde Doğu ve Güneydoğu'da yaptıkları gezilere yönelik soruyu ise Kamalak, şöyle yanıtladı: "Türkiye'nin Suriye bataklığına saplanıldığı için yabancılar buraları kontrol ve dizayn etmek istiyor. Bu anormal gidişin bir sonucudur"

 

DHA