Sözcü Plus Giriş

TÜRKİYE Barolar Birliği (TBB) tarafından düzenlenen ve 50 baronun katılımıyla 7 coğrafi bölgede eş zamanlı olarak gerçekleştirilen elemelerde bölge birinciliğini alan takımların yarıştığı TBB Avukat Stajyerleri Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışmasını Kars Barosu kazandı. Kars Barosu'nun başarılı 3 kadın stajyeri havalimanında çiçeklerle karşılandı.
Yarışma sonucunda birinciliği Kars Barosu stajyerleri alırken, İstanbul Barosu stajyerlerinin ikinci, Giresun Barosu stajyerlerinin üçüncü oldu. Yarışmada Türkiye 1’inciliği elde eden Kars Barosu stajyerleri Nesrin Çinan, Sıla Ural ve Selda Dalgınlı'yı, Harakani Havalimanı'nda Baro Başkanı İbrahim Baştimar ile avukat arkadaşları karşıladı. Karşılamada başarılı stajyer avukatlara çiçek verildi.
Yarışma birincilerinden Avukat Nesrin Çinan, “Kurgusal Duruşma Yarışması finaline Kars, Ardahan Barosunu temsilen Sıla Ural, Selda Dalgınlı ile birlikte katıldık. Eğitim koçlarımız ise Çiğdem Kadiroğulları ve Yakup Çağrı Arısoy’du. Bu yarışmada 2’nci kez Türkiye 1’inciliğini aldık. Yarışmada 7 bölgenin birincileriyle yarıştık. Yarışmanın birincilik ödülü olarak bir gezi kazandık. Fransa'nın Strazburg şehrine Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ni görmeye gideceğiz" dedi.
Baro Başkanı İbrahim Baştimar ise “Tablo ortada, gençlerimizle gurur duyuyoruz. Herkesin özlemi olan adalette savunmayı temsilen arkadaşlarımız katıldı. Geçen sene de gururumuz oldular, bu yıl da çeşitli olumsuzluklara rağmen gittikleri yarışmada Türkiye 1’inciliğini aldılar. Teşekkür ediyorum. Bu başarıda Kars Ardahan Barosu'nun tüm bireylerinin, aynı zamanda yarışmaya katılıp sonradan hakim ve savcı olan arkadaşlarımızın, Kars Cumhuriyet Başsavcılığı'nın ve Adalet Komisyonu'nun ve adliyede çalışan görevlilerin emekleri var" diye konuştu.

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more