Sözcü Plus Giriş

Eskişehir Haberi: Kasa hırsızlarını güvenlik kamerası ele verdi

Kasa hırsızlarını güvenlik kamerası ele verdi

Güncellenme: 14:51, 18/12/2016
Kasa hırsızlarını güvenlik kamerası ele verdi

ESKİŞEHİR'de 2 çelik kasa ve 7 otomobil çalan 1'i kadın 5 şüpheliyi, güvenlik kamerası görüntüleri ele verdi. Şüpheliler polis ekipleri tarafından yakalandı.
Eskişehir'in Çamlıca, Yeşiltepe, Sütlüce, 71 Evler ve Yenikent mahallelerinde 9- 14 Aralık 2016 tarihleri arasında 7 otomobil çalındı, 3 otomobilin içerisinden ve 6 ayrı işyerinden aralarında 2 t çelik kasa olmak üzere çeşitli ziynet eşyaları, çek ve sözleşmeler çalındı. Hırsızlık olaylarının meydana geldiği bir işyerinin kamera görüntülerini inceleyen polis ekipleri şüphelilerin kimliklerini belirledi.
Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri şüpheliler D.Y. (19), C.T. (18), E.Y. (17), E.K. (17) ile D.Y. (18) adlı kadını yakaladı. Gözaltına alınan şüphelilerin çaldıkları otomobiller ile ziynet eşyaları sahiplerine teslim edildi. Şüphelilerin kaldıkları kiralık apart içerisinde hırsızlık olaylarında kullandıkları giyecekler, iş eldivenleri, kar maskesi, av tüfeği, demir kesme makası, tornavida gibi çeşitli el aletleri ile 16 gram esrar ele geçirildi.
Sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden E.Y.'nin 409, E.K.'nin 158, C.T.'nin 106, D.Y.'nin 29 ve D.Y.'nin 1 suç kaydınrın olduğu anlaşıldı.

DHA