Sözcü Plus Giriş

Zonguldak Haberi: Kayalıklarda tehlikeli balık avı

Kayalıklarda tehlikeli balık avı

Güncellenme: 17:43, 19/10/2016
Kayalıklarda tehlikeli balık avı

ZONGULDAK'ta, amatör olta balıkçıları, geçen Cuma günü 50 yaşındaki Mustafa Gülay'ın denize düştüğü bölgede, kayalıkların uç noktasına kadar gidip balık tutmaya devam ediyor.
1 çocuk babası Mustafa Gülay, geçen Cuma günü Yayla Mahallesi Fener Semti'ndeki kayalıklarda olta ile balık tutarken dalganın çarpmasıyla dengesini kaybederek denize düştü. Mustafa Gülay, yapılan aramalara rağmen bulunamadı. Gülay'ı aramalar sürerken, amatör olta balıkçıları aynı bölgede balık tutmaya devam etti. Balıkçılar, tehlikeye aldırmadan kayalıkların uç noktasına kadar gidip denize olta atarak balık tutmaya çalıştı. Kayalıkların ucunda uzun süre bekleyen ve sık sık hareket ederek yer değiştiren balıkçılar dikkat çekti.
2011 ve 2012’de 2 amatör balıkçının daha denize düşerek hayatını kaybettiği bölgede oltasıyla balık tutan İbrahim Öztürk, kayık olmadığı için kayalıklarda balık tuttuğunu, tehlikeli olduğunu bildiğini, ancak dikkat ettiğini söyledi. İsmail Gürer ise, 7 saattir balık tuttuğunu belirterek, "Bu balık tutma sevdası bitmez. Tehlikeli oluyor ama her televizyonu açtığında, '3 kaza, 5 ölü' diye haberler çıkıyor. O zaman arabaya niye biniyorsun veya arabayı niye kullanıyorsun. Senin ecelin gelmişse gerisi bahane" dedi.

 

DHA