Manisa Haberi: Kayıp Irmak için arama çalışmalarına tekrar başlandı

Kayıp Irmak için arama çalışmalarına tekrar başlandı

Kayıp Irmak için arama çalışmalarına tekrar başlandı

MANİSA'nın Alaşehir İlçesi'ndeki evlerinin önünde oynarken geçen hafta cuma günü ortadan kaybolan 4 yaşındaki Irmak Kupal'dan hala bir haber yok. Konuyla ilgili dün İstanbul'daki bir televizyon programına katılan ailenin komşusunun Kupal'ı öldürüp, Sarıkız Çayı'nın yakınındaki bağlık alana gömdüğünü söylemesi üzerine bölgede başlatılan ancak havanın kararmasıyla ara verilen kazı çalışmalarına, bu sabah tekrar başlandı.
Gündelik işlerde çalışarak geçimini sağlayan 44 yaşındaki Bilal Kupal ile 27 yaşındaki Suriye Kupal çiftinin Menderes Mahallesi Elmadağ Caddesi 2 Sokak'taki evlerinin önünde oynayan kızları Irmak Kupal, geçen 14 Ekim'de, saat 15.00 sıralarında ortadan kayboldu. Ailesi gidebileceği yerlere bakmasına rağmen minik Irmak'a ulaşamayınca durumu, polise bildirdi.
Polis, ailesinin iki kızından biri olan küçük Irmak'ın bulunması için jandarma ve Manisa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerinden yardım istedi. Menderes Mahallesi çevresindeki park ve okul bahçeleri, Sarıkız Deresi, Alaşehir Höyüğü, Kenan Evren Parkı ve Alaşehir Mezarlığı ile inşaatlar arandı. Ancak, çocuktan ses çıkmadı. Bunun üzerine arama kurtarma çalışmaları sonlandırıldı.
AİLEYİ ÜZÜNTÜYE BOĞAN İTİRAF
Kupal ailesinin endişeli bekleyişi, dün gelen bir itirafla üzüntüye dönüştü. Özel bir televizyon kanalındaki Müge Anlı'nın sunduğu 'Tatlı Sert' adlı programda kayıp küçük Irmak'ın bulunması için yapılan programda baba Bilal Kupal, mahallerinde oturan ve hurdacılık yapan H.A.'ya dikkat çekmişti. Bunun üzerine H.A., dünkü programa davet edildi. Programda çelişki açıklamalar yapan H.A., programın sonunda Müge Anlı ile özel olarak görüşmek istediğini söyledi. Bunun üzerine programın kapanışına Anlı, katılamadı. Alaşehir'de hurdacılık yapan H.A.'nın görüşmede, iddiaya göre, Anlı'ya küçük Irmak'ı kendisinin öldürüp, cesedini Ilıca Mahallesi'ndeki Sarıkız Çayı kenarına attığını itiraf etti.
Bunun üzerine program yetkilileri durumu polise bildirdi. Stüdyoya gelen polis, 15 yıl önce 14 yaşındaki kız yeğenini taciz etmekten dolayı 1.5 yıl cezaevinde yattığı öğrenilen H.A.'yı gözaltına aldı. Sarıkız Çayı çevresinde polis ekipleri çalışma başlattı. Bu sabah zanlı H.A., çocuğun cesedini attığı yeri göstermek için Ilıca Mahallesi Sarıkız Çayı'ne getirildi. Ancak minik Irmak'ın cesedini gömdüğü yeri tam olarak hatırlayamadığını ifade ettiği öğrenildi. Bunun üzerine arama köpekleri, polis ekipleri, belediye işçileri, kepçe ve kürelerle bölgedeki çayın yakınında yer alan bağlar içinde kazı ve arama çalışmalarına başladı. Ancak, bu ana kadar herhangi bir şey bulunamadı. Emniyete götürülen H.A.'nın sorgusunun sürdüğü öğrenildi.
Bölgedeki çalışmaları yerinden takip eden Alaşehir Belediye Başkanı MHP'li Gökhan Karaboçan, "Alaşehir'i için çok kötü bir olay. Cinayeti işlediği söylenen kişiye, insan demeye dilim varmıyor. Belediye olarak arama çalışmalarına 25 işçi ve mini kepçeyle destek veriyoruz" dedi.

DHA

Loading...