Manisa Haberi: Kayıp Irmak için arama çalışmalarına tekrar başlandı (2)

Kayıp Irmak için arama çalışmalarına tekrar başlandı (2)

Kayıp Irmak için arama çalışmalarına tekrar başlandı (2)

GÖMERKEN KULLANDIĞI ÇAPA BULUNDU
Manisa'nın Alaşehir İlçesi'ndeki evlerinin önünde oynarken 8 gün önce kaybolan, komşusunun itirafı üzerine öldürüldüğü öğrenilen 4 yaşındaki Irmak Kupal'ın gömüldüğü söylenen bölgede kazı çalışmaları sürüyor. Geçen zamana rağmen aramalardan henüz bir sonuç alınamadı. Mahallede yaşayan 12 yaşındaki Ali Ölmez, nar toplamaya giderken kazı yapılan yerin karşısındaki boş arazide, katil zanlısı H.A.'nın minik Irmak'ı gömerken kullandığı sanılan çapayı buldu. Minik Irmak'ın babası Bilal Kupal, komşusu olan H.A.'a ait çapayı teşhis etti. Ali Ölmez, "Dün aramalara katılmıştım. Çok üzüldüm benim de kardeşim var" dedi. 
ANNE VE ABLA DHA'YA KONUŞTU
Anne Suriye Kupal, en azından minik kızı Irmak'ın bedenini bulunduğu haberini duyabelmek için evinde bekliyor. DHA'ya konuşan Suriye Kupal, katil H.A.'ye seslenerek, "Minicik yavrumdan ne istedin Öldürdün bari yerini söyle. Assınlar, kessinler ne yaparlarsa yapsınlar ama yavrumun yerini söylesinler. Maden kızımın ayakkabılarının yerini söyledin. Gömdüğün yeri de söyle. Yeter artık bittim, bittim" dedi. Minik Irmak'ın ablası 10 yaşındaki Ayşe Kupal ise "H.A. bize bazen şeker, çikolata verirdi. Bizi evine çağırırdı, gitmezdik. Kardeşimi kandırmış. Kardeşimin biran önce bulunmasını istiyorum" dedi. 
ŞÜPHELİ HÜCREDE İZLENİYOR
Olayın ardından tutuklanarak Alaşehir M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda tek kişilik hücreye konulan şüpheli H.A.'nın 24 saat güvenlik kamerasıyla izlendiği, ayrıca kapısının önünde bir infaz koruma memurunun nöbet tuttuğu belirtildi.
Olayı soruşturan Alaşehir Cumhuriyet Savcısı'nın bu sabah cezaevine giderek H.A. ile görüştüğü belirtildi. H.A.'nın savcıya, Irmak'ı ilk önce ayakkabı tekinin bulunduğu yere gömdüğünü, ancak toprağın kabarık halde durması üzerine buradan çıkardığını, o sırada ayakkabının düşmüş olabileceğini söylediği kaydedildi.
İLK GÖMDÜĞÜ YERDEN ÇIKARIP 200 METRE TAŞIMIŞ 
H.A.'nın daha sonra Irmak'ın cesedini ayakkabının bulunduğu yerden 200 metre taşıyıp, bölgedeki bir tavuk çiftliğinin arkasında yer alan bir üzüm bağına gömdüğünü annaltığı öne sürüldü. Bunun üzerine bu sabah ekiplerin, 5 küçük iş makinası ve belediye işçilerinin küreklerle H.A.'nın minik Irmak'ı gömdüğünü söylediği yerde başlattığı kazı çalışmaları sürüyor. Ceset arama köpekleri 'Ateş' ve 'Barbi' de çalışmalara katılıyor.
Öte yandan Manisa İl ve Alaşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü, çevrede bulunan 24 güvenlik kamerası görüntüsünün geçmişe dönük kayıtlarını inceliyor. Ayrıca aramaları takip eden vatandaşların tepkili olduğu, güvenlik nedeniyle oluşan risk yüzünden H.A.'nın olay yerine 2'inci kez getirilmediği belirtildi. Manisa İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, olay yerine gelip çalışmaları inceledi. İl Emniyet Müdürü Bilgiç, baba Bilal Kupal ile de görüştü. Bilgiç, baba Bilal Kupal'a "Elimizden gelen çalışmaları yapıyoruz. Ben de başından beri buradayım. 3 gündür buradayım. İnşallah sonuca ulaşırız" dedi. Baba Bilal Kupal ise basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı.
Öte yandan aileye komşu olan şüphelinin evinin kapısının mühürlendiği, çevresinde polislerin beklediği görüldü.

 

DHA

Loading...