Kayseri Haberi: Kayseri Büyükşehir Belediyesi okullara 10 bin top dağıttı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi okullara 10 bin top dağıttı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi okullara 10 bin top dağıttı

KAYSERİ Büyükşehir Belediyesi, şehir genelindeki ilk ve ortaöğretim okullarına 'Okullar sporla dolsun' projesi kapsamında 10 bin futbol, basketbol ve voleybol topu dağıttı.
Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen etkinliğe, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Kayseri Spor A.Ş Genel Müdürü Hüseyin İşlertaş, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı. Etkinlikte, Mehter takımı konser verdi, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, etkinlikte yaptığı konuşmada, insanın bedenen ve ruhen gelişmesi için sporun öneminin tartışılmaz olduğunu belirterek, "Biz de 'Okullar sporla dolsun' projesi kapmasında okullarımıza futbol, basketbol ve voleybol topları dağıtıyoruz. Daha sağlıklı ve huzurlu nesiller istiyorsak onlara iyi yönlendirmemiz lazım" dedi.
Spor A.Ş. Genel Müdürü İşlertaş da kentte sosyal ve sportif hayatın daha kaliteli hale gelmesi için çalıştığını belirterek, "Türk sporuna alt yapı kazandırmak için önemli etkinlikler yapıyoruz. Tesislerimiz dışında insanları spora yönlendirmeye de çalışıyoruz" dedi.

DHA

Loading...