Kayseri Haberi: Kayseri'de 06.30'da 'Milli İrade' yürüyüşü yapıldı

Kayseri'de 06.30'da 'Milli İrade' yürüyüşü yapıldı

Kayseri'de 06.30'da 'Milli İrade' yürüyüşü yapıldı

KAYSERİ’de saat 06.30'da düzenlenen 'Milli irade yürüyüşü'ne Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki başta olmak üzere 10 binden fazla kişi katıldı.
Büyükşehir Belediyesi tarafından Talas İlçesi'ndeki paraşüt indirme alanında başlatılan yürüyüşe Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Ak Parti Kayseri milletvekilleri Taner Yıldız ve İsmail Tamer, Vali Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Garnizon Komutan Vekili ve Jandarma Bölge Komutanı Uğur Özcan, üniversite rektörleri, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda kişi ve sporcu katıldı. Ellerindeki Türk bayrakları paraşüt alanından 5 kilometrelik parkuru yürüyenlere Kayseri Büyükşehir Belediyesi mehter takımı ve gökyüzünde Türk bayrağı ile uçan ultralight eşlik etti.
Yürüyüşe katılanlara belediyenin hazırladığı kutular içinde sandviç, meyve suyu ikram edildi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 06.30’da başlayan yürüyüşe katılan Kayserililere teşekkür ederek, "15 Temmuz’dan bu yana Cumhuriyet Meydanın'da gece- günüz demeden 'Demokrasi nöbeti' tutan Kayserili hemşerilerim milli iradeye ve demokrasiye bağlılıklarını bu yürüyüşle bir kez daha gösterdi" dedi.
Milli irade yürüyüşünden sonra yamaç paraşütü alanında yapılan konuşmalar ve mehter takımının gösterisinin ardından gösteri sona erdi.

DHA

Loading...