Sözcü Plus Giriş

– KAYSERİ’de 'uyuşturucu sattıkları' iddiasıyla tutuklu yargılanan Ergül Sevim (38) 10 yıl 3 ay, arkadaşı Ertuğrul Mertel (34) de 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Kayseri 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın bugün duruşmasında tutuklu Ergül Sevim, Ertuğrul Mertel ve sanık avukatları katıldı. Tutuklu sanık Ertuğrul Merter  savunmasında, uyuşturucu kullandığını ancak hiçbir şekilde uyuşturucu ticareti yapmadığını söyledi. Diğer tutuklu Ergül Sevim ise, tanık olarak gittiği Kayseri 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde uyuşturucu sattığını itiraf ettiğini, bu nedenle tutuklu olduğunu belirterek, "305 gündür cezaevinde yatıyorum. Uyuşturucu çetesi ile ilgili mahkemeye bildiğim ne varsa söyledim. Çetenin ortaya çıkmasını ben sağladım. Bu illetin ticaretini yaptım, çünkü ailemle çocuklarımla tehdit edildim. Satmak zorunda bırakıldım" dedi. Ergül Sevim’in avukatı da yaptığı savunmada müvekkilinin bildiği herşeyi mahkemede açıkladığını belirterek, etkin pişmanlık hükmünün uygulanmasını istedi.
Mahkeme heyeti Ergül Sevim’e 'Uyuşturucu ticareti' suçundan 10 yıl 3 ay, aynı suçtan tutuklu Ertuğrul Merter’e de 8 yıl 4 ay hapis cezası verdi.

 

DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more